Hlavní navigace

Twitter začne řešit neexistující Česko v geolokaci

Daniel Dočekal

Neuvěřitelné je skutečností. Po pár měsících, několika mailech na kontakty Twitteru a řadě tweetu na oficielní adresy Twitteru jsem dostal odpověď. Překvapivě nikoliv od tiskového oddělení, které jsem několikrát žádal o vyjádření, ale přímo od člověka, který má na starosti geolokaci. Thanks for your email in regards to the location issues, I work on the localisation team. I'm going to file an internal ticket to start to get this looked at. 

Doba čtení: 1 minuta

Neuvěřitelné je skutečností. Po pár měsících, několika mailech na kontakty Twitteru a řadě tweetu na oficielní adresy Twitteru jsem dostal odpověď. Překvapivě nikoliv od tiskového oddělení, které jsem několikrát žádal o vyjádření, ale přímo od člověka, který má na starosti geolokaci.

Thanks for your email in regards to the location issues, I work on the localisation team. I'm going to file an internal ticket to start to get this looked at. 

I don't have a time estimate for you at this time, but we'll be working on it!

Thanks
Conrad

Je možné, že se v  nějaké brzké či vzdálené době dočkáme nápravy toho, že tweety z Česka ve skutečnosti Twitter geolokací zásadně rozděluje do sousedních zemí. Pokud pak tweetujete z Prahy, tak velmi pravděpodobně „from Germany“. O něco více na server se pak můžete cítit jako „from Poland“. A jižnější twitteristé jsou pro změnu z „from Austria“. Stručně řečeno, z poněkud neznámých důvod Twitter kompletně ignoruje celé Česko.

Česko v tom nicméně není samo. Naši východní sousedé, Slovensko, jsou úplně stejně rozdělováni mezi sousední státy. Pro řadu z nich může být zařazení do Maďarska stejně zvláštní jako zařazení Česka do Polska či Německa.

Našli jste v článku chybu?