Hlavní navigace

UPC chce nabízet digitální televizi nemocnicím. Zatím jen v Holandsku

8. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 4. 2010

Velkoobchodní nabídku placené digitální televize a rádia pro nemocnice a pečovatelská zařízení v Holandsku připravila panevropská kabelová společnost UPC, která je rovněž největším kabelovým operátorem v České republice. Prostřednictvím páteřní optické sítě chce zdravotnickým zařízením nabídnout omezenou programovou nabídku 56 televizních a 35 rozhlasových stanic v rámci nové služby UPC Business.

K TÉMATU: UPC začíná s 3D vysíláním, ale ne pro české zákazníky

cif - debata 2

Loni si UPC vyzkoušela velkoobchodní model připojení digitální kabelové televize v University Medical Center (UMC) v Utrechtu. Podle multimediální poradkyně UMC Stelly van den Berghové se jednalo o „takovou malou revoluci“. Ostatní nemocnice nám volaly, že to chtějí taky. Takové řešení digitální televize dovedené až na pokoj je mnohem efektivnější a kvalitnější, cituje Berghovou server Broadbandtvnew­s.com.

UPC hodlá tímto způsobem nabízet i služby triple play, tedy digitální televizi, vysokorychlostní připojení k internetu a hlasové služby z jedné účastnické zásuvky. Nemocnice si také budou moci do své sítě přidat vlastní digitální televizní program, ať už pro děti, nebo s informacemi pro pacienty.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).