Hlavní navigace

UPC hrozí až desetimilionová pokuta od ČTÚ kvůli zpoplatnění set-top-boxů a modemů

16. 7. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Podobně jako u satelitních služeb CS Link a Skylink se nelíbí jejich zákazníkům zavedení takzvaného servisního poplatku, bude řešit ČTÚ i zpoplatnění modemů a boxů u kabelového operátora UPC.

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) zahájil v červnu správní řízení s kabelovým operátorem UPC Česká republika. Na jeho konci může být až pokuta deset milionů korun za to, že operátor zpoplatnil zákazníkům pronájem set-top-boxů pro příjem televize a modemů pro internet. Vyplývá to z červnové měsíční monitorovací zprávy, kterou úřad zaslal v pátek novinářům. Zavedení poplatku za přijímače a modemy zavedla společnost UPC od května. Podnět na ČTÚ dali sami zákazníci operátora.

K TÉMATU: Máte UPC? Budete muset platit poplatek za set-top-box

Podle úřadu bylo zahájeno správní řízení proto, že zákazníci nebyli informování o změně smluvních podmínek. Zákazník má taktéž podle názoru ČTÚ možnost odstoupit od smlouvy v případě zhoršení této dohody, což se však stalo, alespoň to tvrdí operátor. Podle informací serveru DigiZone.cz byli zákazníci skutečně o změnách informování, nicméně tato významná novinka se nemusela dostat ke všem. Operátor referoval své klienty o chystaných změnách například prostřednictvím e-mailu, což může potvrdit i autor této zprávy.

ebf - tip do článku - debata

NEPŘEHLÉDNĚTE: ČTÚ začal prošetřovat servisní poplatek u bezplatných balíčků Skylinku a CS Linku

Podle mluvčího UPC Česká republika Juraje Gerberyho byli zákazníci informování dostatečně s předstihem, a to už v březnu, tedy přibližně čtvrt roku před zavedení této novinky. Serveru iDNES.cz navíc Gerbery řekl, že firma posílala zákazníkům také dopisy. Ty ale bohužel nebyly doporučené. Firma tak nemůže mít jistotu, že je klienti obdrželi. Jako jednu z možností nabízel operátor zákazníkům možnost odstoupit od smlouvy bez sankcí, a dokonce jim neúčtoval dobu, za kterou měli zařízení v pronájmu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).