Hlavní navigace

UPC nabídne zákazníkům na kabelu také vysílání dvou terestrických multiplexů

4. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 6. 2010

Společnost UPC Česká republika nabídne svým zákazníkům v kabelové síti vysílání DVB-T stanic. Server DigiZone.cz o tom dnes informoval mluvčí operátora František Malina. UPC úspěšně testuje ve své kabelové síti v Praze šíření pozemského televizního vysílání ve standardu DVB-T. V kabelové síti tak umí nabídnout tzv. must carry, tedy povinně vysílané televizní kanály z analogového kabelového vysílání, digitálního vysílání ve standardu pro kabelové sítě (DVB-C) a pozemského televizní vysílání ze dvou dostupných multiplexů, sítě 1 a 2, uvedl Malina.

Důvodem, proč k tomu kroku společnost přistupuje, je skutečnost, že touto cestou pro své zákazníky zjednodušuje a rozšiřuje možnosti příjmu tzv. must carry televizních programů z existujících multiplexů s ohledem na existující typy televizních přijímačů v domácnostech a s ohledem na rostoucí počet druhých televizních přijímačů v domácnostech. V konečném důsledku se tak zjednodušuje přístup domácností na síti UPC k digitálnímu televiznímu světu, dodává mluvčí UPC.

Této nabídky budou moci využít všichni, kteří mají placenou analogovou nabídku a jsou vlastníky televizoru s digitálním tunerem, ale také zákazníci analogové nebo digitální kabelovky, kteří si chtějí vyřešit bezplatný příjem základního digitálního televizního signálu do dalšího TV přijímače v bytě. Nabídka se týká také těch, kteří chtějí odebírat televizní signál pomocí domácích počítačů a notebooků. I v tomto případě je nutností DVB-T tuner.

Pro všechny klienty tak odpadají nepříjemnosti se zajišťováním televizních programů nabízených pozemní cestou a s hledáním různých technických řešení pro příjem TV signálu, dodává František Malina. Pozemní digitální vysílání z multiplexů bude řazeno jednotně na všech kabelových sítích od 21. kanálu (UHF pásmo), takže je bez problému přijme každý televizní přijímač s vestavěným DVB-T tunerem. Typy klientů a TV přijímačů. Po úspěšném testování v Praze se počítá s expanzí do dalších měst v celé České republice.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.