Hlavní navigace

UPC Direct ukončí v pondělí distribuci na satelitech Astra

10. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 11. 2010

15. listopad bude termínem, kdy satelitní služba UPC Direct ukončí distribuci přes družice společnosti SES Astra na pozici 19,2 stupně východně. Informoval o tom server Parabola.cz s odvoláním na dealerské setkání společnosti UPC DTH, které se uskutečnilo minulý týden ve Žďáru nad Sázavou. 15. listopadu tak dojde k ukončení vysílání stanic, jejichž vysílání bylo v současné době už většinou pouze pro Maďarsko, ovšem některé programy obsahovaly českou jazykovou stopu.

BRAND24

PŘÍLOHA SATELIT: Vše o satelitní službě UPC Direct

Parabola zároveň upozornila, že ve stejný den dojde také k optimalizaci a změně v distribuční trase signálu. Zatímco nyní využívá operátor deset frekvencí (transpondérů), jejichž signál se zpracovává v nizozemském Amsterdamu, transportní toky některých kmitočtů se dopravují do Norska. K 15. listopadu bude obsah pro všech 10 transpondérů připravován a zpracováván v Amsterdamu. Následně bude signál dopravován do Lucemburska, odkud budou obsahy vysílány na satelity Thor 5 a Thor 6, uvedl satelitní web.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).