Hlavní navigace

Úvod SuperStar se Nově nepovedl. Včera ho viděl necelý milion diváků

21. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
21. 2. 2011

UVNITŘ GRAF Po prvním odvysílaném dílu je bezesporu ještě brzo na to hodnotit, zdali daný formát uspěl, nebo ne, pravdou však je, že na zahájení druhého ročníku Česko Slovenské SuperStar na TV Nova se dívalo včera podle informací serveru DigiZone.cz pouze 928 tisíc diváků. Ten tak má ještě menší počet diváků než turecký seriál Tisíc a jedna noc, který televize později přesunula na půl šestou večer.

K TÉMATU: Startuje druhá Česko Slovenská SuperStar, Nova chce ovládnout neděle

SuperStar by přitom měla být hlavním tahákem, na který Nova spoléhá po neúspěchu romantického formátu ve skupině diváků 15–54. Nejsledovanější tuzemská televize doposud oficiální cestou, tedy prostřednictvím tiskové zprávy, výsledky sledovanosti prvního dílu federální SuperStar nekomunikovala. Diváky naopak včera zaujala tradiční stálice, herec Miroslav Donutil, ve svém povídkovém pořadu 3 plus 1. Ten si nenechal ujít 1,7 milionů diváků v cílové skupině D15+.

ČTĚTE TAKÉ: Nova rozšíří zprávy a změní grafiku. Nabídne SuperStar a Tisíc a jednu noc

BRAND

Pěvecká soutěž naopak uspěla na Slovensku. Krátce po půl dvanácté informovala marketingová manažerka Markízy Miroslava Labašová, že úvodní díl si nenechalo ujít 621 tisíc diváků ve skupině 12–54 (share 47,3 %). Za neúspěchem úvodu SuperStar v České republice může stát nejen přímý souboj s Miroslavem Donutilem, ale také skutečnost, že šlo prozatím o slovenské kastingy. Praha a Bratislava se objeví na televizních obrazovkách až dnes.

Graf sledovanosti v cílové skupině D15+ od 20 hodin. (Zdroj: Česká televize)

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).