Hlavní navigace

Čeští uživatelé mohou opravit chyby na mapách od Googlu

Jiří Macich ml.

Google uživatelům české verze služby Google Maps zpřístupnil funkci pro korekci údajů uváděných na mapě. Slibuje si od toho přesnější mapu České republiky. Čeští uživatelé nyní mohou přesunout nepřesně zobrazený ukazatel libovolného místa či firmy, upravit doplňkové informace o objektech na mapě nebo objekty i odstranit, pokud půjde duplicitní nebo již neplatnou informaci. Drobné úpravy se ihned promítnou, větší úpravy budou muset být schváleny. Zdali to bude dostatečná ochrana proti zlomyslným…

Google uživatelům české verze služby Google Maps zpřístupnil funkci pro korekci údajů uváděných na mapě. Slibuje si od toho přesnější mapu České republiky. Čeští uživatelé nyní mohou přesunout nepřesně zobrazený ukazatel libovolného místa či firmy, upravit doplňkové informace o objektech na mapě nebo objekty i odstranit, pokud půjde duplicitní nebo již neplatnou informaci. Drobné úpravy se ihned promítnou, větší úpravy budou muset být schváleny. Zdali to bude dostatečná ochrana proti zlomyslným jedincům ukáže až čas.

Jsme přesvědčeni, že právě uživatelé znají své okolí, které se v dnešní době tak dynamicky mění, nejlépe, proto mají informace od nich velkou přidanou hodnotu z hlediska přesnosti i aktuálnosti. Firmám to otevírá nové možnosti, jak o sobě dát vědět a mít jistotu, že informace pro jejich potenciální nebo stávající zákazníky i obchodní partnery jsou stále relevantní, říká Kateřina Holcmanová, marketingová manažerka Googlu v České republice. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?
6. 4. 2009 13:56
uživatel si přál zůstat v anonymitě
Tomu se dá ale velmi snadno vyhnout, když za ulici přidám město. Osobně mám raději hodně výsledků hledání s tím, že si mohu upřesnit (případně si upřesnit už od počátku přidáním toho města) jako na mapách u Seznamu než pár výsledků, které jsou stejně v nejlepším případě 30km daleko jako u Googlu.
6. 4. 2009 11:25
stoural (neregistrovaný)
Jo, to je mozne, ze seznam na hodne POI. Kazdopadne me rozciluje logika, kdyz hledam ulici, a vyleze mi desitka POI, ktere obsahuji onen nazev.