Hlavní navigace

Varovný e-mail mBank reaguje na nové incidenty způsobené již známým trojským koněm

20. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Trojský kůň, před nímž mBank o víkendu varovala své klienty hromadným e-mailem, je stejnou hrozbou, na kterou banka upozorňovala již v březnu. Objevily se však nové incidenty.

Jak jsme vás o víkendu již informovali, mBank rozeslala všem svým klientům varovný e-mail upozorňující na útoky trojského koně. „V posledních dnech jsme zaznamenali několik snah o vymámení peněz z našich klientů pomocí trojského koně v infikovaném počítači,“ napsala banka svým klientům. Ve skutečnosti se o nový bezpečnostní incident nejedná. 

Jde o stejnou hrozbu, před kterou mBank varovala již koncem března tohoto roku i prostřednictvím svého blogu. Určitý malware napadající MS Windows způsobuje, že se při práci s internetovým bankovnictvím ve webovém prohlížeči objeví pop-up okno s podvodnou zprávu snažící se navodit dojem, že jde o sdělení banky.

KL24

Toto podvodné sdělení vyhrožuje zablokováním účtu, protože na něj měl být omylem provedený převod. Klient banky má údajně obdržené finanční prostředky převést zpět na účet odesílatele. Jedině tak se mu účet znovu aktivuje. Vše je ale samozřejmě podvrh. Proč tedy mBank rozhodla své klienty varovat prostřednictvím hromadného e-mailu právě nyní?

Takto vypadá podvodná zpráva napodobující sdělení mBank o údajném zablokování účtu, za níž ovšem stojí malware.

Hrozba trojského koně je už přibližně dva měsíce stará (viz blog), ale nyní se objevilo pár nových případů, a proto jsme se rozhodli použít hromadný mail jako nejúčinnější způsob komunikace na všechny naše klienty,“ uvedl marketingový specialista Vítek Novák z mBank pro Lupu. Potvrdil tak spekulace čtenářů, které se objevily v diskusi pod naším původním článkem.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).