Hlavní navigace

Veletrh IFA přinesl posun v hybridním vysílání. Chystá ho i France Télévisions

8. 9. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
8. 9. 2011

Na letošním berlínském veletrhu IFA, který patří k jedněm z největších světových událostí v oblasti elektroniky, oznámili další vysílatelé nasazení hybridního vysílání označovaného zkratkou HbbTV. Jde konkrétně o privátní stanice kabeleins, VOX a QVC a také veřejnoprávní kanál NDR, který je určen pro oblast severního Německa. Ke komerčnímu nasazení HbbTV se chystá také France Télévisions.

K TÉMATU: První rok hybridního vysílání HbbTV v Evropě: co nabízí nového?

Majitelé boxů, kteří mají možnost přijímat takzvané hybridní vysílání, mohou využívat od 1. září novou podobu elektronického programového průvodce (EPG) a čeká na ně videotéka s více než 1 200 příspěvky. Standardem je pak pochopitelně i nová generace teletextu, která připomíná moderní internetové stránky. Stanice kabeleins patří do portfolia mediálního domu ProSiebenSat.1, který je mimo jiné provozovatelem stanic ProSieben a Sat.1. Ty již služby spojené s HbbTV nabízejí.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Česká televize zahájila testy hybridní televize HbbTV. Co nabízí?

Komerční televize VOX bude nabízet prostřednictvím hybridního vysílání především obrovskou databázi receptů. Těch bude neuvěřitelných 340 tisíc! Kromě stanice VOX se na projektu bude podílet i sesterská televize RTL. Teleshoppingový kanál zprostředkuje majitelům HbbTV boxů například nabídku nejoblíbenějších produktů, denní speciální nabídky nebo doporučení od specialistů. Zákazník se v podstatě tímto krokem stane šéfem program a bude si ho moci namixovat podle potřeby.

ZE ZAHRANIČÍ: Berlusconiho Mediaset připravuje ve Španělsku pilotní projekt HbbTV

Jak již bylo řečeno, k posunu dochází také u veřejnoprávního média NDR. Diváci si budou moci pouštět z archivu videa prostřednictvím internetu přímo v televizoru. Připraveny jsou pro ně stovky videí s výběrem z pořadů jako DAS!, Zapp, Markt nebo extra3. Při této příležitosti spustila severoněmecká NDR také speciální sekci svých webových stránek na adrese: http://www.ndr­.de/hbbtv. K dispozici jsou tu také pěkné grafické náhledy aplikace.

MMF24

ČTĚTE TAKÉ: Do pěti let by desetina diváků ČT mohla používat HbbTV, míní šéf Nových médií

Na masivní rozvoj HbbTV v Německu, kde už je tento standard naprosto běžnou součástí velké většiny známých veřejnoprávních i soukromých televizí, reaguje i France Télévisions. Ta si tuto technologii vyzkoušela jako první již před dvěma lety. Svůj záměr nasadit HbbTV mimo jiné v rámci DVB-T, tedy digitální pozemní televize, oznámilo francouzské veřejnoprávní médium rovněž na veletrhu IFA v Berlíně. Využít ho chce postupně u všech svých stanic.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).