Hlavní navigace

Videopůjčovna Primy okopíruje vzor od mateřské MTG, službu ViaPlay

4. 1. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
4. 1. 2012

UVNITŘ NÁHLED WEBU Službou ViaPlay ve Skandinávii nebo NovaPlay v Bulharsku, které provozuje švédská mediální skupina Modern Times Group (MTG) se inspiruje televize Prima při přípravách své vlastní videotéky PrimaPlay. Novinku chce Prima, kterou z poloviny vlastní právě MTG, představit koncem ledna. Generální ředitel Primy Marek Singer začátkem tohoto týdne serveru DigiZone.cz řekl, že nepůjde pouze o videoarchiv původních pořadů Primy, známý z jejího webu www.iprima.cz.

K TÉMATU: FTV Prima si registruje název Prima PLAY. Bude to její vlastní „Voyo“?

ViaPlay ve Švédsku nabízí podobné služby jako zábavní portál Voyo.cz od televize Nova v Česku. Vedle původních pořadů televizí, které provozuje MTG, jde o živé přenosy a záznamy sportovních utkání (například NHL), videopůjčovnu filmů a živé televizní vysílání, většinou poplatek. Prima se tak pustí do přímého souboje s Novou i na poli internetových služeb, kde zatím zaostávala. Do loňského roku nabízela archiv svých pořadů externě přes internetovou televizi Stream.cz od portálu Seznam.cz, na podzim ale většinu pořadů stáhla na svůj web.

ebf - tip do článku - debata

Náhled videoportálu ViaPlay, který provozuje spolumajitel Primy ve Švédsku

Prima tak bude třetí televizí v Česku, která spustí vlastní videoportál. První byla Česká televize se svým iVysíláním, jehož obsah je uživatelům k dispozici zdarma (ČT zkoušela provozovat i placenou videopůjčovnu, ale po nějaké době tento koncept opustila), později se přidala Nova s Voyo.cz. Vlastní videoarchiv na webu má i televize Barrandov, obsahuje však pouze pořady její vlastní tvorby, případně koprodukční seriály, které stanice natočila společně se slovenskou televizí Joj. Přístup do tohoto archivu není zpoplatněn.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).