Hlavní navigace

Videopůjčovna Tesca nabídne tituly v Ultra HD rozlišení, sází i na předpremiéry

12. 2. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Zástupci řetězce Tesco nevyloučili, že služba nabídne do budoucna i další možnosti, jako je například streaming lineárního obsahu. Vyloučeny nejsou mimo jiné živé koncerty ze zahraničí.

Nejen tituly ve standardním, vysokém a trojrozměrném formátu, ale i Ultra HD chce nabídnout řetězec Tesco prostřednictvím své videoslužby Clubcard Kino, kterou pro ni zajišťuje kyperská společnost Banaxi. Na dnešním setkání s novináři to řekli zástupci obou firem. Banaxi prozatím s Ultra HD formátem koketuje. Formát bude dostupný pouze na určitých modelech televizorů a značek, které tento formát podporují, uvedl Erix Uxa ze společnosti Banaxi. V první fázi půjde o dokumenty, jejichž cena se bude pohybovat maximálně do 100 korun. U celovečerních filmů půjde od 149 korun a výše.

K TÉMATU: Tesco spustilo vlastní on-line videopůjčovnu, láká především na pohádku Tři bratři

K dispozici je aktuálně okolo tisícovky filmů, 99 % z nich nabízí český dabing. Do budoucna se však připravuje i nasazení výběru jazykové mutace. Tuto možnost nabízí z velkých „videohráčů" pouze HBO GO. Za každý zhlédnutý film získávají zákazníci body na svůj Clubcard účet. Kromě filmů chce nabízet Clubcard Kino i seriály. Prvními tituly ve videotéce budou ty od společnosti Sony Pictures (mimo jiné Hannibal nebo Hotel California). V blízké budoucnosti se tu mají objevit i další seriálové tituly, konkrétní ale firma nebyla. Tesco se snaží o to, aby se velkým tahákem služby stal seriál House of Cards s Kevinem Spaceym. Prozatím je ale pouze v jednání. Veškeré podrobnosti v tomto směru provozovatel tají.¨

ČTĚTE TAKÉ: Tesco připravuje rozšíření videopůjčovny o seriály, nabídne i Hannibala

KL23 hlasovani

Zákazníci řetězce Tesco, respektive věrnostního programu Clubcard, se mohou těšit na to, že před DVD a Blu-ray premiérou zde bude uveden kasovní trhák Hobit: Bitva pěti armád. Není to poprvé, kdy se tu zájemci mohou setkat s předpremiérovými tituly. Podobně už Tesco nabídlo například horor Annabelle nebo drama Soudce. Tesco poskytuje na vybrané tituly i neomezenou licenci za 199 korun. Na otázku serveru DigiZone.cz, zdali se bude portfolium služeb v rámci Clubcard Kina rozrůstat, odpověděli jeho zástupci pozitivně. Ve hře je tak například i možnost streamování televizních kanálů, případně atraktivních koncertů.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).