Hlavní navigace

Videopůjčovna Tesca nabídne tituly v Ultra HD rozlišení, sází i na předpremiéry

12. 2. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Zástupci řetězce Tesco nevyloučili, že služba nabídne do budoucna i další možnosti, jako je například streaming lineárního obsahu. Vyloučeny nejsou mimo jiné živé koncerty ze zahraničí.

Nejen tituly ve standardním, vysokém a trojrozměrném formátu, ale i Ultra HD chce nabídnout řetězec Tesco prostřednictvím své videoslužby Clubcard Kino, kterou pro ni zajišťuje kyperská společnost Banaxi. Na dnešním setkání s novináři to řekli zástupci obou firem. Banaxi prozatím s Ultra HD formátem koketuje. Formát bude dostupný pouze na určitých modelech televizorů a značek, které tento formát podporují, uvedl Erix Uxa ze společnosti Banaxi. V první fázi půjde o dokumenty, jejichž cena se bude pohybovat maximálně do 100 korun. U celovečerních filmů půjde od 149 korun a výše.

K TÉMATU: Tesco spustilo vlastní on-line videopůjčovnu, láká především na pohádku Tři bratři

K dispozici je aktuálně okolo tisícovky filmů, 99 % z nich nabízí český dabing. Do budoucna se však připravuje i nasazení výběru jazykové mutace. Tuto možnost nabízí z velkých „videohráčů" pouze HBO GO. Za každý zhlédnutý film získávají zákazníci body na svůj Clubcard účet. Kromě filmů chce nabízet Clubcard Kino i seriály. Prvními tituly ve videotéce budou ty od společnosti Sony Pictures (mimo jiné Hannibal nebo Hotel California). V blízké budoucnosti se tu mají objevit i další seriálové tituly, konkrétní ale firma nebyla. Tesco se snaží o to, aby se velkým tahákem služby stal seriál House of Cards s Kevinem Spaceym. Prozatím je ale pouze v jednání. Veškeré podrobnosti v tomto směru provozovatel tají.¨

ČTĚTE TAKÉ: Tesco připravuje rozšíření videopůjčovny o seriály, nabídne i Hannibala

cyber-obecný tip

Zákazníci řetězce Tesco, respektive věrnostního programu Clubcard, se mohou těšit na to, že před DVD a Blu-ray premiérou zde bude uveden kasovní trhák Hobit: Bitva pěti armád. Není to poprvé, kdy se tu zájemci mohou setkat s předpremiérovými tituly. Podobně už Tesco nabídlo například horor Annabelle nebo drama Soudce. Tesco poskytuje na vybrané tituly i neomezenou licenci za 199 korun. Na otázku serveru DigiZone.cz, zdali se bude portfolium služeb v rámci Clubcard Kina rozrůstat, odpověděli jeho zástupci pozitivně. Ve hře je tak například i možnost streamování televizních kanálů, případně atraktivních koncertů.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.