Hlavní navigace

Videotéka HBO? Ještě v prvním pololetí, slibuje ředitel

20. 2. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 2. 2007

Sledujete filmový kanál HBO a unikl vám některý z filmů i jeho reprízy. Nezoufejte. Už letos chce HBO nabídnout českým divákům vlastní videotéku, která bude fungovat stejně jako domácí videopůjčovna O2 TV nebo internetová služba Kinománia. Původně se měla služba video on demand od HBO objevit pouze ve Velké Británii, začátkem února ale firma potvrdila, že ji nabídne i ve střední Evropě.

WT100

Ano, tato zpráva se týká i České a Slovenské republiky. Přesný časový horizont bych v tuto chvíli nechtěl uvádět, ale rozhodně se týká prvního pololetí roku 2007, potvrdil serveru DigiZone.cz generální ředitel HBO Česká republika Ondřej Zach. Distribučními kanály mohou být v tuto chvíli především provozovatelé IPTV vysílání, ale předpokládáme, že s nevyhnutelným rozvojem digitalizace kabelového vysílání si SVOD najde své místo i tam, dodal.

Videotéky HBO se v horizontu několika týdnů dočkají také diváci v Polsku, Maďarsku a v Chorvatsku. Pro britský trh HBO počítá zpočátku s knihovnou o padesáti hodinách vlastních pořadů. Služba bude dostupná prostřednictvím širokopásmového internetu klientům společností Virgin Media, Tiscali a BT Vision. V České republice připadají v úvahu IPTV sítě Telefóniky O2 či Volného, a také kabelové společnosti Karneval Media.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).