Hlavní navigace

Vlastník Pětky a TV Metropol má nově obstavený majetek i v Česku

29. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Šestice bývalých manažerů Mostecké uhelné je podezřelá z toho, že ze společnosti vyvedla přibližně tři miliardy korun, které následně použila na nákup jejích akcií.

Miliardář Luboš Měkota se spolu s dalšími pěti privatizátory společnosti Mostecká uhelná dostal do nepříjemné situace. Po Švýcarsku mu byl zabaven také majetek v České republice. Jako první o tom včera informoval Moteljlek.com, jehož provozovatelem je Miroslav Motejlek, uznávaná osobnost především v ekonomických kruzích. Po tomto webu potvrdily informaci také zpravodajské servery iHNed.cz a iDNES.cz. Z důvodu zabavení majetku přestal fungovat i penězovod do stanic Pětka a Metropol.

Cloud23

K TÉMATU: TV Pětka oficiálně potvrdila problémy se svým financováním. Hledá nového investora

Motejlek.com upozornil především na to, že miliardáři ztratili dispoziční práva ke svým účtům v českých bankách a blokace probíhá i na jejich zahraničním majetku. Byly zajištěny jejich peníze na účtech, cenné papíry a nemovitosti, které mají v České republice. Tento majetek ve výši 800 milionů jim nadále patří, ale nemohou s ním volně nakládat, uvedl pro Hospodářské noviny státní zástupce Petr Šereda. Vedení Pětky a Metropole v současné době hledá jiný způsob financování projektů. V případě, že se to nepodaří, může to pochopitelně znamenat konec obou stanic.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).