Hlavní navigace

Vlastník Primy koupí bulharskou televizi Nova TV

31. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
31. 7. 2008

Švédska mediální skupina Modern Times Group (MTG), která je mj. vlastníkem české komerční televize Prima, koupí od řecké společnosti Antenna Group bulharskou Nova TV za 620 milionů eur (přibližně 15 miliard Kč). Ta je v dané oblasti druhou nejsledovanější ihned po kanálu bTV. O finanční transakci dnes informuje mediální server Broadband TV News s odvoláním na agenturu Reuters. Kromě televize Prima jsou českým divákům známy z portfolia MTG také kanály Viasat Explorer a Viasat History, které vysílají buďto na satelitu nebo v kabelových a IPTV sítích.

MTG už má v současné době padesátiprocentní podíl ve společnosti Media Group Limited, která ovládá skupinu kanálů sjednocenou pod značkou Diema. Převzetí Nova TV však musí ještě schválit regulační orgány MTG a předpokládá se, že celá operace bude dokončena přibližně do tří měsíců. Do Bulharska vstoupila nedávno také konkurenční skupina Central European Media Enterprises (CME), která vlastní české komerční televize Nova, Nova Cinema a Galaxie sport. Koupila zde kanály TV2 a Ring TV.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).