Hlavní navigace

Vodafone poslal do rejstříku finanční výsledky. Zisk má čtvrt miliardy

Jan Beránek

Pod vedením indického manažera se operátor trochu vzpamatoval. Obrat k lepšímu jde ale pomalu.

Posunutý finanční rok u Vodafonu znamená, že na rejstřík dorazily výsledky v podstatě za rok 2014. Údaje za období duben 2014 – březen 2015 přesto naznačují, že operátor se začíná dostávat zase do růstových křivek. 

Zisk poskočil od loňska o 67 milionů korun na 267 milionů. To vypadá hezky, ale o dvě účetní závěrky zpět hlásil operátor finančnímu úřadu zisk skoro čtyřnásobný. Kouzlo neomezených tarifů tak zafungovalo u všech operátorů podobně. 

Konkurenční O2 vydalo své hospodářské výsledky včera a Tomáš Budník mohl oznámit splnění plánu. Díky celkem tvrdé odtučňovací kúře dostal čistý zisk těsně přes pět miliard korun

Vodafone během posledního roku bojoval především s ČTÚ, který mu poslal milionovou pokutu za automatické dokupování dat. Zároveň dostal k Evropské komisi svou stížnost na dohodu o sdílení sítí mezi O2 a T-Mobilem

Našli jste v článku chybu?
27. 1. 2016 17:42
Trautenberk (neregistrovaný)

takovou vetu bych v 21.stol necekal...

Vetsinovym majitelem O2 je spolecnost PPF Arena 2 B.V. se sidlem v NL. A co maji rikat Slovaci, ze jejich penize z O2 SK tecou nekam do Prahy (zase).

Stacilo napsat, ze zisk se odvadi vlastnikovi.

27. 1. 2016 21:18

"Stacilo napsat, ze zisk se odvadi vlastnikovi." To je sice pravda a je to v pořádku, ale jen částečně. Vlastník v zahraničí může dostat z v tuzemsku zdaněného zisku akorát dividendu. Jiná věc je, když dceřiná společnost platí zahraniční matce za jakési (třeba i fiktivní) "služby", čímž krátí v její prospěch vlastní zisk. Ale s tím se zpravidla moc nenadělá.