Hlavní navigace

Voyo.cz sleduje přes Viera Connect u televizí Panasonic už 25 tisíc diváků

16. 12. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: 115393
16. 12. 2011

UVNITŘ FOTO Pětadvacet tisíc diváků v České republice už využilo videoarchiv Voyo.cz od televize Nova v televizorech Panasonic s aplikací Viera Connect. Služba je v televizích této značky k dispozici zhruba dva týdny a nabízí jak bezplatný archiv již odvysílaných původních pořadů Novy, tak zpoplatněnou videotéku filmů a původních seriálů Novy, které se ještě neobjevily na televizní obrazovce. Novinářům ji ve čtvrtek představil ředitel internetu Novy Pavel Krbec.

K TÉMATU: Nova nabízí na Voyo.cz přístup ke kompletnímu obsahu za 189 korun měsíčně

Start Voyo.cz ve Viera Connect jsme naplánovali k datu spuštění nové verze Voyo.cz na internetu, přiblížil Krbec. Na rozdíl od internetové verze však ta „televizní“ zatím nenabízí pořady v HD rozlišení. Určitým limitem je tu rychlost připojení k internetu, kterou jsme zatím stanovili na 4 Mb/s. Vzhledem k tomu, že řada domácností má internet přes wifi a má na ni napojenu řadu další elektroniky, mohly by se vyskytnout problémy, vysvětlil šéf internetu Novy.

Šéf internetu Novy Pavel Krbec ukazuje v reprezentativní prodejně Panasonicu v pražské Celnici, jak funguje televizní verze služby Voyo.cz (Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz)

Panasonic je zatím jedinou značkou, v jejíchž televizorech je Voyo.cz dostupné. Podle Krbce to je proto, že se Nově s jeho vývojovým týmem pracovalo nejlépe. Předtím Panasonic nabízel ve svých přijímačích internetový videoarchiv Nova.cz, opět exkluzivně. Voyo.cz lze sledovat nejen přes televizory s funkcí Viera Connect, ale také před Blu-raye značky Panasonic na kterémkoli jiném televizoru. Nutné je připojení k internetu.

Detail obrazovky televizoru Panasonic s náhledem služby Voyo.cz (Foto: Ondřej Hošt, DigiZone.cz)

U placeného obsahu divák zasílá poplatek formou sms zprávy, načež mu přijde přístupový kód, který vloží pomocí dálkového ovladače do příslušného políčka. Zaplacený film nebo seriál pak může sledovat i opakovaně po následujících 48 hodin. Podle Krbce nyní Nova uvažuje o tom, že by přes Voyo.cz v televizorech Panasonic nabídla i vybrané sportovní přenosy, například hokejové NHL. Chtěla by si také jeho prostřednictvím vyzkoušet 3D přenosy.

V minulosti jsme už o jednom takovém ostrém testu uvažovali. Speciálně přes Viera Cast (předchůdce Viera Connetu, pozn. red.) jsme chtěli zkusit přenášet v 3D finále loňské Talentmanie, prozradil Krbec. Příští rok na jaře by chtěla Nova svoje Voyo.cz v televizorech Panasonic obohatit o pořady v HD kvalitě, konkrétně HD ready (720p).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).