Hlavní navigace

Všem televizím loni klesly reklamní příjmy. Kromě sportovní ČT 4

20. 1. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
20. 1. 2010

Sportovní kanál ČT 4 je zřejmě jedinou tuzemskou televizní stanicí, která si loni meziročně polepšila v reklamních příjmech. Všechny ostatní televize zaznamenaly pokles, byť podle monitoringu výnosů z prodeje reklamních časů se loni v České republice za reklamu v televizi utratilo 28,2 miliardy korun, což je o 1,6 miliardy Kč více než v roce 2008.

K TÉMATU: Ředitel Novy: neúměrné zlevňování reklamy je cesta do pekel

Týdeník Marketing a Media však připomíná, že čísla nekopírují skutečné výdaje do televizní reklamy, ale pouze ceníkové ceny. Agentura OMD odhadla, že příjmy televizí z prodeje reklamních časů loni klesly o 27 procent oproti roku 2008, a poklesy tržeb zhruba o 30 procent hlásí takřka všechny české televize včetně Novy. Té se ale podařilo meziročně zvýšit podíl na diváckém publiku.

Cloud23

Největší televizní reklamní zadavatelé loni škrtali spíše rozpočty pro TV Prima či Českou televizi než u TV Nova, uvedl Marketing a Media s odvoláním na monitoring agentury TNS MI. Výnosy z prodeje reklamních časů klesaly i tematickým televizím typu hudebního kanálu Óčko nebo zpravodajské ČT 24. Sportovní ČT 4 si jako jediná meziročně polepšila především díky inzerci sázkové společnosti Fortuna.

A jací zadavatelé nejvíce inzerovali na nejznámějších digitálních televizních stanicích? U zpravodajské ČT 24 a plnoformátové TV Barrandov vedl mobilní operátor Vodafone, na Óčku konkurenční T-Mobile a na zpravodajské televizi Z1 společnost Sazka.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).