Hlavní navigace

Východočeská televize V1 už vysílá s EPG, elektronickým programovým průvodcem

Jan Potůček

Regionální stanici naladí diváci ve východních a části severních Čech z vysílačů Krásné, Černá hora a Ještěd v multiplexu 3

Doba čtení: 1 minuta

Elektronického programového průvodce (EPG) dnes zprovoznila Východočeská televize V1, která vysílá v pozemním multiplexu 3 z vysílačů Trutnov – Černá hora, Pardubice – Krásné a Liberec – Ještěd. Stanice o tom informovala na svém webu a stránce na Facebooku. „Spuštění EPG je dalším vstřícným krokem k našim divákům, kteří si stěžovali na to, že jako regionální televize nemůžeme mít náš program v celostátních tištěných médiích,“ řekl serveru DigiZone.cz generální ředitel V1 Roman Švec.

K TÉMATU: Východočeská televize V1 odstartuje 9. září, nabídne i dokumenty od BBC

„Už dříve jsme také spustili online stream na stránkách www.vctv.cz, aby nás mohli sledovat lidé v celé republice,“ dodal šéf V1. Nová východočeská televize zahájila vysílání 9. září, její program tvoří původní zprávy a publicistika, dále magazíny od zaniklé pražské televize Top TV a dokumenty britské veřejnoprávní BBC. Slibuje i mimořádná živá zpravodajská vysílání ve chvíli, kdy se v regionu stane něco důležitého. Konkurovat by tak mohla zavedenému zpravodajskému kanálu ČT 24.

Našli jste v článku chybu?