Hlavní navigace

Vysílací rada pokárala Sport 5, nabízel na svém webu videa bez jejího souhlasu

6. 2. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Sport 5 se nedostává do hledáčku RRTV v krátké době poprvé. Loni v prosinci provozovatele stanice regulátor upozornil na příliš hlasitou reklamu ve vysílání.

Video sekci s archivem svých pořadů začal nabízet provozovatel stanice Sport 5 svým divákům bez souhlasu Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Vyplývá to z tiskové zprávy z posledního zasedání regulátora. Rada (…) žádá o podání vysvětlení, z jakého důvodu Radě neoznámila poskytování audiovizuální mediální služby na vyžádání, umístěné na internetové adrese http://www.sport5.cz/cz/video.html, uvedla RRTV. Právě on-line videoarchiv je jednou z novinek, kterou Sport 5 zprovoznil v rámci svého nového webu, jež si nadělil na začátku letošního roku.

BRAND

K TÉMATU: Sport 5 změnil v úterý web, hlavní stránka sází hlavně na fotky

Pro Sport 5 ale nejde o žádný velký prohřešek. Jeho provozovatel musí celou záležitost napravit do 20 dní od doručení této výzvy. Stačí, aby tedy tuto skutečnost regulátorovi dodatečně oznámil. Není to ale poprvé, co se provozovatel tohoto převážně motoristického kanálu dostává do sporu s vysílací radou. Ve druhé polovině listopadu loňského roku RRTV Sport 5 pokárala za příliš hlasitou reklamu ve vysílání, která překračovala povolené normy. Stanice je dostupná prostřednictvím nabídek kabelových, IPTVsatelitních operátorů. V Praze a středních Čechách je též zachytitelná na klasickou DVB-T anténu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).