Hlavní navigace

WSJ: Kolem AVG se začínají točit možní kupci

7. 11. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: AVG
Bezpečnostní firma byla podle zdrojů deníku Wall Street Journal oslovena potenciálními zájemci o převzetí.

Bezpečnost je v kurzu a zájem o to, vyměnit peníze za rozjetou firmu, má podle amerického deníku hned několik zájemců. Podle zdrojů Wall Street Journalu (WSJ) jsou mezi zájemci především soukromé fondy, ale také minimálně jedna technologická společnost. Podle zdroje WSJ zatím není nic uzavřeno, ale během následujících měsíců by se akce mohla dát do pohybu. Samotná firma spekulaci nekomentuje. 

AVG je se svými 188 miliony aktivních uživatelů jedním ze dvou tuzemských bezpečnostních kolosů. Momentálně se jeho hodnota pohybuje kolem 930 milionů dolarů a odhady tržeb na příští rok se pohybují mezi 410 a 430 miliony. 

MM socky3

V poslední době AVG klesají tržby – i v nedávno zveřejněných výsledcích za třetí čtvrtletí 2014 firma ohlásila meziroční pokles tržeb z 100,1 na 92,3 milionu USD. Je to důsledek loňského rozhodnutí firmy opustit jeden z velkých zdrojů příjmů – poplatky od vyhledávačů, kterým AVG přináší uživatele – a soustředit se hlavně na bezpečnostní oblast.

Letos v září si firma za skoro čtvrt miliardy dolarů pořídila americký startup Location Labs. Konkurenční Avast posílil především v létě, kdy spolkl české mobilní vývojáře Inmite.

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.