Hlavní navigace

Z 1 může omezit vysílání do doby, než pokryje 70 procent populace

22. 5. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

22. 5. 2008

Program nové digitální zpravodajské televize Z 1 nemusí být plnohodnotný do doby, než stanice pokryje signálem alespoň 70 procent populace České republiky. Změnu licenčních podmínek, o kterou požádal přímo provozovatel Z 1, společnost První zpravodajská, tento týden schválila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV).

K TÉMATU: Uvidíme se 1. června, láká v kampani zpravodajský kanál Z 1

cif-tip-téma-foto

Z 1 může změnit programové schéma oproti tomu, které je součástí vydané licence, do doby, než bude svým vysíláním pokrývat 70 procent obyvatel České republiky podle harmonogramu stanoveného Technickým plánem přechodu (TPP). Po spuštění zemského digitálního vysílání v Praze, Brně, Ostravě a Plzni by měla Z 1 od letošního června pokrývat zhruba 33 procent obyvatel ČR.

Kýženého sedmdesátipro­centního pokrytí by Z 1 měla podle TPP dosáhnout nejpozději na jaře nebo v létě 2010 společně se spuštěním hlavním digitálních vysílačů v Jihlavě a Trutnově. Termíny se týkají komerční digitálních sítí 2 a 3. Operátoři multiplexů ale mohou digitální vysílání v jednotlivých regionech spouštět rychleji, než je uvedeno v TPP.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.