Hlavní navigace

Z1 možná změní vedení. Majiteli se nelíbí, v jakém je stavu

12. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

12. 2. 2009

Zpravodajskou televizi Z1 zřejmě čekají velké personální změny. Jejímu majiteli, investiční skupině J&T, se nelíbí, do jakého finančního stavu se stanice dostala a žádá změnu jejího managementu. Spolumajitel J&T Patrik Tkáč to naznačil v rozhovoru pro slovenský týdeník Trend.

Konsolidujeme okolo 120 firem. Kdybychom měli u každé, která nedokáže plnit byznys plán – a Z1 je právě taková firma – rychle zasednout, zvýšit kapitál anebo poslat půjčku, kde by končila zodpovědnost manažerů? Kdyby šéf projektu, kterému se nedaří, zavolal do centrály jen tak kvůli novým penězům? prohlásil Tkáč.

MKT nástroje 2 tip

Z1 zahájila vysílání v červnu loňského roku a již v prosinci ohlásila propouštění prvních zaměstnanců a externích spolupracovníků. Musela zrušit také několik pořadů. Televize funguje půl roku a její příjmy jsou plus minus nula. Neradi bychom projekt rušili, ale těžko tam očekávat změnu, míní Tkáč.

Zdroj z televize Z1 dnešním Lidovým novinám řekl, že v řádu dní by měl být odvolán celý současný management Z1 a jmenován nový, včetně generálního ředitele. Kdo by měl nahradit nynějšího šéfa Z1 Martina Mrnku, není jasné. Zatím se o tom jedná. Ale půjde o někoho s praxí v oboru, uvedl zdroj LN. Majitel televize ani sám Mrnka nechtěli tuto informaci nijak komentovat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.