Hlavní navigace

Z1 možná změní vedení. Majiteli se nelíbí, v jakém je stavu

12. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
12. 2. 2009

Zpravodajskou televizi Z1 zřejmě čekají velké personální změny. Jejímu majiteli, investiční skupině J&T, se nelíbí, do jakého finančního stavu se stanice dostala a žádá změnu jejího managementu. Spolumajitel J&T Patrik Tkáč to naznačil v rozhovoru pro slovenský týdeník Trend.

Konsolidujeme okolo 120 firem. Kdybychom měli u každé, která nedokáže plnit byznys plán – a Z1 je právě taková firma – rychle zasednout, zvýšit kapitál anebo poslat půjčku, kde by končila zodpovědnost manažerů? Kdyby šéf projektu, kterému se nedaří, zavolal do centrály jen tak kvůli novým penězům? prohlásil Tkáč.

BRAND23 Workshop

Z1 zahájila vysílání v červnu loňského roku a již v prosinci ohlásila propouštění prvních zaměstnanců a externích spolupracovníků. Musela zrušit také několik pořadů. Televize funguje půl roku a její příjmy jsou plus minus nula. Neradi bychom projekt rušili, ale těžko tam očekávat změnu, míní Tkáč.

Zdroj z televize Z1 dnešním Lidovým novinám řekl, že v řádu dní by měl být odvolán celý současný management Z1 a jmenován nový, včetně generálního ředitele. Kdo by měl nahradit nynějšího šéfa Z1 Martina Mrnku, není jasné. Zatím se o tom jedná. Ale půjde o někoho s praxí v oboru, uvedl zdroj LN. Majitel televize ani sám Mrnka nechtěli tuto informaci nijak komentovat.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).