Hlavní navigace

Zabrání systém Viaccess PC5.0 sdílení karet pro příjem satelitní televize?

1. 6. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

1. 6. 2009

Francouzská společnost Viaccess SA, kterou kontroluje France Télécom, si slibuje od zavedení nového kódovacího systému označovaného jako Viaccess PC5.0 obranu proti tzv. sdílení karet – sharingu, o kterém píšeme také v dnešním článku. Společnost, která je odpovědná za dodávání ochranných a bezpečnostních systémů pro řadu platforem vypustí na světlo světa svou novou generaci již brzy.

Prvním zákazníkem systemu Viaccess PC5.0 se stane podle zatím nepotvrzených informací satelitní platforma CANAL+ France. Pokud se skutečně potvrdí nemožnost sdílet karty, byla by to dobrá zpráva také pro ruskou platformu NTV Plus, která je tímto způsobem příjmu velmi oblíbená. V současné době jsou v oběhu 4 verze systému Viaccess – PC2.5 Viaccess, Viaccess PC2.6, Viaccess PC3.0 a Viaccess PC4.0. Poslední se objevil na trhu v roce 2008 pod označením PRAHA (Proactive Against Hacker Attacks).

KL22_nominace

Systém Viaccess PC4.0 obsahuje několik nových prvků souvisejících s ochranou proti neautorizovanému příjmu. V současné době ho používají např. švýcarská platforma SRG SSR a arabská ART – obě na pozici 13 st. vých. I přes ochranné prvky bylo potvrzeno sdílení karet pro příjem těchto balíků. Problémy s tímto druhem pirátství má i nová nabídka platformy CANAL+ pro arabské země, kdy je na jednu kartu napojených hned několik domácností.

Zdroj: Satkurier.pl

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.