Hlavní navigace

Zdeněk Duspiva jednal s představiteli ČRo o budoucnosti rozhlasu

15. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
15. 9. 2008

Národní koordinátor české digitalizace Zdeněk Duspiva se spolu se svou skupinou zabýval minulý týden na jednání také digitálním rozhlasem v ČR. Řekl to serveru Česká média. Národní koordinační skupina (NKS) již před časem zařadila na své jednání trvale také problematiku digitálního rozhlasu. Podle Duspivy zazněla celá řada podstatných argumentů a informací, které by měly přispět k systémovému pojetí řešení přechodu na digitální rozhlasové vysílání. Podmínky pro rozhlasové vysílání nelze chápat jako identické s podmínkami pro vysílání televizní, konstatoval Duspiva.

MM socky3

Ten zároveň dodal, že však zatím není ani jasné, jaké bude další využití kmitočtového pásma, které využívá rozhlas v současné době a zdali bude použito pro nějaké jiné služby. Spolu s dalšími zástupci z ostatních resortů připravila NKS pro vládu v létě stanoviska, která se v souhrnu stala mj. i přílohou názoru vlády k podanému návrhu. Snažíme se analyzovat klíčové problémy a samozřejmě najít většinovou shodu na jejich vyřešení, řekl Duspiva.

Na posledním jednání pak NKS diskutovala také s ředitelem Českého rozhlasu Václavem Kasíkem a jeho týmem o pohledu veřejnoprávního média na digitalizaci. Výsledkem pak bylo, že NKS se spolu s ČRo domluvila na další komunikaci a spolupráci při formování podmínek pro digitalizaci rozhlasu.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.