Hlavní navigace

Zpravodajové ČT a ČRo nesmí spolupracovat s komerčními médii

3. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
3. 4. 2008

Žádné vstupy pro české komerční televize a rádia nemohou od března letošního roku praktikovat zahraniční zpravodajové České televize a Českého rozhlasu. Serveru Týden.cz to řekl ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich, podle něhož se omezení týká zpravodajů v zaměstnaneckém poměru s ČT nebo ČRo. Fridrich se na tomto postupu dohodl s ředitelem ČRo 1 – Radiožurnálu Alexandrem Píchou.

Content 23

Zpravodaj je nákladná záležitost a jedná se o špičkového profesionála. Získáváme exkluzivitu, která by zmizela, pokud by se titíž lidé objevovali i v komerčních rádiích a televizích. Zvlášť když za ně draze platíme, uvedl Fridrich pro Týden.cz. Omezení se netýká spolupráce s tištěnými tituly, a nevztahuje se ani na moderátory nebo externí spolupracovníky ČT. Například Václav Moravec může nadále moderovat jak televizní Otázky, tak rozhlasové Impulsy Václava Moravce na komerčním Rádiu Impuls.

Týden.cz upozorňuje, že zpravodajové Radiožurnálu na Balkáně Martin Ježek a v Polsku Martin Dorazín ještě nedávno telefonicky vstupovali do zpráv televize Prima. Rozhodnutí obou veřejnoprávních médií zkříží také plány připravované digitální zpravodajské televize Z 1, která chtěla využívat zahraniční zpravodaje ČRo.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).