Hlavní navigace

Zpravodajská Z1 slaví sto dní. Rekapituluje a představila novinky

8. 9. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 9. 2008

První tuzemská komerční zpravodajská televize Z1 slaví právě dnes sto dní od zahájení svého vysílání. Tak jako s oblibou hodnotí své působení po sto dnech české vlády, rozhodla se k tomu právě i Z1, která odstartovala 1. června v 19 hodin. Zpravodajsko-publicistická televize Z1 zahájila své vysílání v poměrně krátké době od získání kompenzační licence a dosud odvysílala více než 1700 hodin vysílání, včetně nočních upoutávek tedy zhruba 2400 hodin, konstatovala při této příležitosti mluvčí televize Ivana Dubášová.

ČTĚTE TAKÉ: EXKLUZIVNĚ: Na návštěvě u… Z 1, nové zpravodajské televize

Dubášovou doplnil také samotný ředitel televize Martin Mrnka. Po třech měsících se dostáváme z testovací fáze do plného provozu a rozšiřujeme programovou nabídku, řekl Mrnka. Od září tak kanál v pracovní dny vysílá nově v dopoledních hodinách ekonomické zpravodajství. Novinkou jsou také tematické magazíny Yacht & Life o životě na jachtách nebo Molo o světě showbyznysu. Dále přichystala „Zet jednička“ formát dokumentární reportáže pod názvem Zaostřeno. Ten vysílá jednou týdně.

ICTZ23

ROZHOVOR: Martin Mrnka: Vysílání Z 1 zahájí Jan Němec s Veronikou Sedláčkovou

Signál televize Z1 je možné naladit prostřednictvím digitálního terestrického šíření (DVB-T) v Praze, Brně, Plzni a na Ostravsku, kde vysílá také v multiplexu BTV v Klimkovicích. Prostřednictvím satelitu je pak kanál dostupný v platformě CS Link a zařazen je také do nabídek řady kabelových a IPTV operátorů. Televizi Z1 je možné sledovat také online na internetové adrese www.z1tv.cz.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.