Hlavní navigace

Zpravodajská Z1 slaví sto dní. Rekapituluje a představila novinky

První tuzemská komerční zpravodajská televize Z1 slaví právě dnes sto dní od zahájení svého vysílání. Tak jako s oblibou hodnotí své působení po sto dnech české vlády, rozhodla se k tomu právě i Z1, která odstartovala 1. června v 19 hodin. Zpravodajsko-publicistická televize Z1 zahájila své vysílání v poměrně krátké době od získání kompenzační licence a dosud odvysílala více než 1700 hodin vysílání, včetně nočních upoutávek tedy zhruba 2400 hodin, konstatovala při této příležitosti mluvčí televize Ivana Dubášová.

ČTĚTE TAKÉ: EXKLUZIVNĚ: Na návštěvě u… Z 1, nové zpravodajské televize

Dubášovou doplnil také samotný ředitel televize Martin Mrnka. Po třech měsících se dostáváme z testovací fáze do plného provozu a rozšiřujeme programovou nabídku, řekl Mrnka. Od září tak kanál v pracovní dny vysílá nově v dopoledních hodinách ekonomické zpravodajství. Novinkou jsou také tematické magazíny Yacht & Life o životě na jachtách nebo Molo o světě showbyznysu. Dále přichystala „Zet jednička“ formát dokumentární reportáže pod názvem Zaostřeno. Ten vysílá jednou týdně.

ROZHOVOR: Martin Mrnka: Vysílání Z 1 zahájí Jan Němec s Veronikou Sedláčkovou

Signál televize Z1 je možné naladit prostřednictvím digitálního terestrického šíření (DVB-T) v Praze, Brně, Plzni a na Ostravsku, kde vysílá také v multiplexu BTV v Klimkovicích. Prostřednictvím satelitu je pak kanál dostupný v platformě CS Link a zařazen je také do nabídek řady kabelových a IPTV operátorů. Televizi Z1 je možné sledovat také online na internetové adrese www.z1tv.cz.

Našli jste v článku chybu?