Hlavní navigace

ADSL

ADSL od Českého Telecomu --- ještě máte šanci

Počátkem července byl spuštěn limitovaný pilotní projekt Českého Telecomu na ADSL. Přestože první výsledky vypadají optimisticky, již nyní je jasné, že komerční provoz s sebou přinese jistá úskalí. Závěrem ovšem dobrá zpráva --- v některých lokalitách jsou ještě volné porty, takže na koho se nedostalo nyní, má možnost se do projektu přihlásit.

Mirek Zeman

23. 8. 2001 6:30
| 2
Doba čtení: 3 minuty

Kolik je dial-upů mezi našimi firmami?

Podle nejnovější zprávy renomované IDC představuje dial-up více než 90 procent (!) všech internetových připojení v byznys sektoru střední Evropy, a teprve do roku 2005 by měl významěji vzrůst podíl pevného připojení. Jiné výzkumy ovšem vesměs tato data popírají a uvádí, že podíl dial-upů velmi rychle klesá.

Jiří Peterka

21. 8. 2001 6:25
| 6
Doba čtení: 6 minut

Je ADSL Českého Telecomu výhodné?

Český Telecom se pustil do testování technologie ADSL -- euforie se mísí s očekáváním. Jenže... i kdyby 1 MB stál korunu, stále není jasné, zda se vlastně ADSL vyplatí. Jak rychlé bude takové připojení na síti s 200.000 uživateli Internetu zadarmo? Nebudeme nakonec platit vyšší cenu bez efektu na rychlost?

Jan Vyskoč

9. 7. 2001 6:25
Doba čtení: 6 minut

ADSL od ČTc bude, pojďte ho testovat za pár korun již teď!

Po mírně pesimistickém vývoji situace kolem ADSL u nás, se konečně v tomto směru objevuje konkrétní krok Českého Telecomu. Počínaje červencem totiž startuje zkušební provoz této technologie na několika pražských ústřednách. Celého testování se navíc může účastnit 500 běžných uživatelů, s trochou štěstí to můžete být i vy!

Karel Chvalovský

29. 6. 2001 6:00
Doba čtení: 3 minuty

ČTc spouští testování ADSL, přidejte se!

Pokud patříte k šťastlivcům, kteří jsou připojeni na některou z vybraných pražských ústředen, kde bude testování ADSL probíhat, máte šanci se do projektu zapojit a získat zároveň připojení od IOL. Ceny jsou opravdu lidové, instalace i měsíční paušál vyjdou na 2 Kč. Za přenesená data nad limit 170 MB (256 kb/s) nebo 400 MB (512 kb/s) se platí 1 Kč/MB. Podrobnější informace naleznete v tiskové zprávě nebo přímo zde. Pospěšte si, lepší tarif vyhrává pouze prvních 200 zájemců. Pro nás ostatní…

Karel Chvalovský

28. 6. 2001 13:37
Doba čtení: do minuty

Levnější Internet od Telecomu?

Český Telecom poprvé zlevnil hovorné u ISDN, pokud je uživatel používá k připojování k Internetu. Podle jeho propočtů a reklamních materiálů dosahuje zlevnění až 40 procent, praktický efekt pro uživatele ale bude skromnější. Přesto jde o určitý cenový pokles oproti tarifu Internet 2001 pro běžný dial-up.

Jiří Peterka

4. 6. 2001 6:00
Doba čtení: 6 minut

Výběrové řízení na dodavatele xDSL

Český Telecom vypíše dle servisu ČTK v pátek 11.5. 2001 výběrové řízení na dodavatele xDSL technologie. Zatímco původní informace Českého Telecomu hovořily o tom, že xDSL nabídne v druhém pololetí, ve zprávě se tvrdí, že letos bude pouze druhý pilotní projekt :-(

Michal Krsek

10. 5. 2001 19:11
Doba čtení: do minuty

Má ISDN budoucnost?

Na trhu se podařilo ISDN prosadit teprve nedávno a mnozí již mluví o tom, že jde o beznadějně zastaralou technologii. Především nástup ADSL je údajně posledním hřebíčkem do rakve. Je na tom technologie ISDN opravdu tak špatně? Vyplatí se do ní ještě investovat? A je jejím údělem zaniknout krátce poté, co se prosadila?

Karel Chvalovský

20. 3. 2001 5:50
| 6
Doba čtení: 5 minut

ČTc bude nabízet služby ADSL ve druhé polovině roku

Podle tiskového mluvčího České Telecomu Vladana Crhy bude technologie ADSL nabízena v druhé polovině roku, nemělo by to ohrozit ani posunutí jejího výběrového řízení. V současné době přesný termín záleží právě především na výsledku tohoto tendru, ČTc však ústy svého tiskového mluvčího rozhodně odmítá nařčení z úmyslného zdržování startu této technologie. Nejprve by se ADSL mělo objevit ve městech s nejvyšší koncentrací uživatelů Internetu, stanovování cen a dalších podrobností je v současné…

Karel Chvalovský

19. 2. 2001 15:27
Doba čtení: do minuty

Broadband přístup k Internetu v ČR

Širokopásmový přístup neboli broadband je v poslední době celosvětovým hitem číslo jedna. Česká republika však nezůstává stranou a již dnes máme několik možností, jak se vysokorychlostně připojit k Internetu a další nás teprve čekají. O jaké typy připojení jde, co od nich můžeme očekávat a které je nejvýhodnější?

Karel Chvalovský

16. 2. 2001 5:52
Doba čtení: 7 minut

Možnosti vysokorychlostního Internetu přes xDSL

V souvislosti s vysokorychlostním přístupem k Internetu se v poslední době nejvíce skloňují technologie xDSL. Nejčastěji se v tomto vztahu objevuje zkratka ADSL. Co vlastně xDSL technologie jsou a co všechny jednotlivé zkratky znamenají? Čím se liší, co mají společného a co nového přinášejí?

Karel Chvalovský

13. 2. 2001 6:00
Doba čtení: 4 minuty

Pevné linky do 5.000 korun

Po několika předcházejících cenových přehledech, které srovnávaly ceny vybraných služeb, přinášíme tentokráte jiné kritérium - maximální cenu. Přehled obsahuje nabídku pevných linek, a to včetně přenosové trasy, s maximálním měsíčním paušálem 5.000 korun. Jaká je tedy nabídka v oblasti levných pevných linek?

Karel Chvalovský

24. 1. 2001 8:11
Doba čtení: 9 minut

Dial-up: ISDN nebo klasickou telefonní linku?

Výhodné zřizovací poplatky za ISDN v podání Českého Telecomu stále platí a od počátku tohoto roku k nim přibyly také nižší měsíční paušály. ISDN se tak stalo cenově dostupným opravdu každému. Jaké výhody však přináší proti klasickému modemu a telefonní lince pokud jde o připojení k Internetu? A vyplatí se vůbec?

Karel Chvalovský

17. 1. 2001 7:33
Doba čtení: 6 minut

ADSL na obzoru?

Podle ČN chce Český Telecom v druhém pololetí příštího roku začít nabízet služby vysokorychlostního přenosu dat přes telefonní linku pomocí technologie ADSL. Firma v tomto týdnu vyhlásila veřejnou obchodní soutěž na dodavatele technologie ADSL. Zadání tendru vychází z pilotního projektu, kdy technologii na svých domácích linkách testovalo několik desítek zaměstnanců ČTc.

Mirek Zeman

13. 11. 2000 10:06
Doba čtení: do minuty