Hlavní navigace

ADSL

Vyjděte z cíle, aneb poklesky autorů

Říká se, že web snese skoro všechno. Rozhodně toho snese více než tištěná média, kam se mnozí autoři článků vydávaných na Internetu nemají šanci dostat. Psaní článků pro web jsme se naposledy věnovali právě před rokem, je tedy nejvyšší čas podrobit opět poklesky autorů přísnému pohledu a na několika řádcích je řádně rozcupovat.

Doba čtení: 3 minuty

ADSL od Českého Telecomu --- ještě máte šanci

Počátkem července byl spuštěn limitovaný pilotní projekt Českého Telecomu na ADSL. Přestože první výsledky vypadají optimisticky, již nyní je jasné, že komerční provoz s sebou přinese jistá úskalí. Závěrem ovšem dobrá zpráva --- v některých lokalitách jsou ještě volné porty, takže na koho se nedostalo nyní, má možnost se do projektu přihlásit.

Doba čtení: 3 minuty

Kolik je dial-upů mezi našimi firmami?

Podle nejnovější zprávy renomované IDC představuje dial-up více než 90 procent (!) všech internetových připojení v byznys sektoru střední Evropy, a teprve do roku 2005 by měl významěji vzrůst podíl pevného připojení. Jiné výzkumy ovšem vesměs tato data popírají a uvádí, že podíl dial-upů velmi rychle klesá.

Doba čtení: 6 minut

Je ADSL Českého Telecomu výhodné?

Český Telecom se pustil do testování technologie ADSL -- euforie se mísí s očekáváním. Jenže... i kdyby 1 MB stál korunu, stále není jasné, zda se vlastně ADSL vyplatí. Jak rychlé bude takové připojení na síti s 200.000 uživateli Internetu zadarmo? Nebudeme nakonec platit vyšší cenu bez efektu na rychlost?

Doba čtení: 6 minut

ADSL od ČTc bude, pojďte ho testovat za pár korun již teď!

Po mírně pesimistickém vývoji situace kolem ADSL u nás, se konečně v tomto směru objevuje konkrétní krok Českého Telecomu. Počínaje červencem totiž startuje zkušební provoz této technologie na několika pražských ústřednách. Celého testování se navíc může účastnit 500 běžných uživatelů, s trochou štěstí to můžete být i vy!

Doba čtení: 3 minuty

ČTc spouští testování ADSL, přidejte se!

Pokud patříte k šťastlivcům, kteří jsou připojeni na některou z vybraných pražských ústředen, kde bude testování ADSL probíhat, máte šanci se do projektu zapojit a získat zároveň připojení od IOL. Ceny jsou opravdu lidové, instalace i měsíční paušál vyjdou na 2 Kč. Za přenesená data nad limit 170 MB (256 kb/s) nebo 400 MB (512 kb/s) se platí 1 Kč/MB. Podrobnější informace naleznete v tiskové zprávě nebo přímo zde. Pospěšte si, lepší tarif vyhrává pouze prvních 200 zájemců. Pro nás ostatní…

28. 6. 2001 13:37
Doba čtení: do minuty

Levnější Internet od Telecomu?

Český Telecom poprvé zlevnil hovorné u ISDN, pokud je uživatel používá k připojování k Internetu. Podle jeho propočtů a reklamních materiálů dosahuje zlevnění až 40 procent, praktický efekt pro uživatele ale bude skromnější. Přesto jde o určitý cenový pokles oproti tarifu Internet 2001 pro běžný dial-up.

Doba čtení: 6 minut

Výběrové řízení na dodavatele xDSL

Český Telecom vypíše dle servisu ČTK v pátek 11.5. 2001 výběrové řízení na dodavatele xDSL technologie. Zatímco původní informace Českého Telecomu hovořily o tom, že xDSL nabídne v druhém pololetí, ve zprávě se tvrdí, že letos bude pouze druhý pilotní projekt :-(

10. 5. 2001 19:11
Doba čtení: do minuty

Má ISDN budoucnost?

Na trhu se podařilo ISDN prosadit teprve nedávno a mnozí již mluví o tom, že jde o beznadějně zastaralou technologii. Především nástup ADSL je údajně posledním hřebíčkem do rakve. Je na tom technologie ISDN opravdu tak špatně? Vyplatí se do ní ještě investovat? A je jejím údělem zaniknout krátce poté, co se prosadila?

Doba čtení: 5 minut

ČTc bude nabízet služby ADSL ve druhé polovině roku

Podle tiskového mluvčího České Telecomu Vladana Crhy bude technologie ADSL nabízena v druhé polovině roku, nemělo by to ohrozit ani posunutí jejího výběrového řízení. V současné době přesný termín záleží právě především na výsledku tohoto tendru, ČTc však ústy svého tiskového mluvčího rozhodně odmítá nařčení z úmyslného zdržování startu této technologie. Nejprve by se ADSL mělo objevit ve městech s nejvyšší koncentrací uživatelů Internetu, stanovování cen a dalších podrobností je v současné…

19. 2. 2001 15:27
Doba čtení: do minuty

Broadband přístup k Internetu v ČR

Širokopásmový přístup neboli broadband je v poslední době celosvětovým hitem číslo jedna. Česká republika však nezůstává stranou a již dnes máme několik možností, jak se vysokorychlostně připojit k Internetu a další nás teprve čekají. O jaké typy připojení jde, co od nich můžeme očekávat a které je nejvýhodnější?

Doba čtení: 7 minut

Možnosti vysokorychlostního Internetu přes xDSL

V souvislosti s vysokorychlostním přístupem k Internetu se v poslední době nejvíce skloňují technologie xDSL. Nejčastěji se v tomto vztahu objevuje zkratka ADSL. Co vlastně xDSL technologie jsou a co všechny jednotlivé zkratky znamenají? Čím se liší, co mají společného a co nového přinášejí?

13. 2. 2001 6:00
Doba čtení: 4 minuty

Pevné linky do 5.000 korun

Po několika předcházejících cenových přehledech, které srovnávaly ceny vybraných služeb, přinášíme tentokráte jiné kritérium - maximální cenu. Přehled obsahuje nabídku pevných linek, a to včetně přenosové trasy, s maximálním měsíčním paušálem 5.000 korun. Jaká je tedy nabídka v oblasti levných pevných linek?

Doba čtení: 9 minut

Dial-up: ISDN nebo klasickou telefonní linku?

Výhodné zřizovací poplatky za ISDN v podání Českého Telecomu stále platí a od počátku tohoto roku k nim přibyly také nižší měsíční paušály. ISDN se tak stalo cenově dostupným opravdu každému. Jaké výhody však přináší proti klasickému modemu a telefonní lince pokud jde o připojení k Internetu? A vyplatí se vůbec?

Doba čtení: 6 minut

ADSL na obzoru?

Podle ČN chce Český Telecom v druhém pololetí příštího roku začít nabízet služby vysokorychlostního přenosu dat přes telefonní linku pomocí technologie ADSL. Firma v tomto týdnu vyhlásila veřejnou obchodní soutěž na dodavatele technologie ADSL. Zadání tendru vychází z pilotního projektu, kdy technologii na svých domácích linkách testovalo několik desítek zaměstnanců ČTc.

13. 11. 2000 10:06
Doba čtení: do minuty