Hlavní navigace

Baidu

Výběr

České startupy roku, konečně nový Star Trek a přechod Siri od Bingu ke Googlu

Microsoft a Facebook položily podmořský kabel a Microsoft otevře první obchod v Evropě. BlackBerry se daří, Cisco propouští, Google nakupuje. Zprávy z IT, každý pátek na Lupě.

Jan Sedlák

29. 9. 2017 6:30
| 8
Doba čtení: 4 minuty

Mapy na Baidu maji aktualizovaný isometrický pohled, na naše zvyklosti hodně nezvyklý

Baidu Maps tento týden získaly aktualizovaný isometrický pohled – ten je klasicky (a už dlouho) nejvíce podobný tomu, co známe z kreslených komiksů. Prostě zde platí, jiný kraj, jiný mrav.

Daniel Dočekal

8. 9. 2012 14:29
| 7
Doba čtení: do minuty

Google dostane lekci v Číně. Od Baidu a Microsoftu.

Vyhledávač Microsoftu Bing hodlá navázat spolupráci s čínským Baidu. To rychle expanduje a dost možná se již brzy stane silným globálním hráčem. Co by spolupráce Microsoftu a Baidu změnila na poli vyhledávačů?

Michal Černý

11. 7. 2011 6:25
Doba čtení: 4 minuty

Baidu pracuje na vlastním webovém prohlížeči

Čínský internetový kolos Baidu, který provozuje na domácím trhu velmi oblíbený stejnojmenný vyhledávač, hodlá zkusit štěstí na poli webových prohlížečů. Firma potvrdila, že nový browser již interně testují její zaměstnanci. Zatím o něm není mnoho známo. Ví se pouze to, že by se měl maximálně soustředit na bezpečnost a nabídnout úzkou spolupráci se službami Baidu.

Jiří Macich ml.

29. 3. 2011 10:25
Doba čtení: 1 minuta

Baidu ochromili útočníci, kteří napadli nedávno i Twitter

Čínský vyhledávač Baidu se stal dalším z terčů hackerů, kteří v prosinci vyřadili z provozu i mikroblogovací platformu Twitter. Uživatelé se při pokusu o návštěvu čínské vyhledávací jedničky dostali pouze na stránku se zprávou This site has been hacked by Iranian Cyber Army. Totožná zpráva na nějaký čas minulý měsíc nahradila i tradiční obsah Twitteru. Společným jmenovatelem u obou incidentů je s největší pravděpodobní i použitá metoda útoku: úprava DNS záznamu u doménového registrátora.

Jiří Macich ml.

13. 1. 2010 7:44
| 1
Doba čtení: 1 minuta