Hlavní navigace

Pinterest.com

Pinterest koupil Punchfork, agregátor receptů

Pinterest – www.pinterest.com – koupil agregátor receptů Punchfork – www.punchfork.com. Podle všeho vůbec první akvizice Pinterestu nemá známu cenu, ale povede k tomu, že Punchfork končí a jeho CEO, Jeff Miler, přejde do Pinterestu. Initially, support for Punchfork will continue, but we will soon be retiring the Punchfork site, API and mobile apps. We believe that a unified destination benefits our users in the long run, and the Punchfork team will focus on contributing to Pinterest as the…

Daniel Dočekal

4. 1. 2013 9:55
Doba čtení: 1 minuta

Pinterest vyrazil do boje proti spamu

Pokud si chcete koupit účty na Pinterestu, je to snadné. Stačí navštívit pinterestaccounts.org a zaplatit – 50 účtů stojí 40 dolarů, 1000 účtů stojí 550 dolarů. Bez práce se zakládáním si tak můžete pořídit tisíce účtů a použít je podle vlastní chuti – třeba pro spam, jak je v poslední době na Pinterestu běžné. Popravdě, podobně jako na Instagramu, kde také spam dosahuje nepříjemných rozměrů.

Daniel Dočekal

10. 12. 2012 8:30
Doba čtení: 1 minuta

Pinterest zprovoznil účty pro firmy, co se skrývá v podmínkách jejich použití?

Sociální síť Pinterest nově vedle osobních účtů umožnila i zakládání firemních profilů. Pro některé firmy tak nastal vhodný čas přemýšlet nad tím, jestli se jim vyplatí firemní účet založit a jaké (právní) zádrhele může Pinterest pro firmu mít.

Daniel Dočekal

19. 11. 2012 6:30
Doba čtení: 5 minut

The Fancy získalo nových 26 milionů dolarů financování

Podle dřívějších dohadů to vypadalo, že The Fancy – www.thefancy.com – by mohlo koupit Apple, nakonec je to ale jinak. Podle dokumentů u americké SEC se The Fancy podařilo získat nových 26 milionů dolarů od investorů. Mezi nimi je LeRoy Kim. Jim Palotta, Francois-Henri Pinault, Edward Gilligan ale i například Jack Dorsey, spoluzakladatel Twitteru a Square. Fancy v předchozím kole financování získalo 18 milionů dolarů.

Daniel Dočekal

29. 10. 2012 19:49
Doba čtení: do minuty

Pinterest se dostal do padesátky nejvíce navštěvovaných webů v USA

Žebříček padesáti nejvíce navštěvovaných webů v USA má nový přírůstek, sociální síť www.pinterest.com se čerstvě dostala právě na poslední příčku – s návštěvností 25.3 milionu návštěvníků za září. Na prvním místě je nadále Google se 186 miliony návštěvníků a v žebříčku samozřejmě najdete i řadu dalších sociálních sítí – Facebook (150 milionů, čtvrté míst), Linkedin (39 milionů, 26. místo), Twitter (36 milionů, 27. místo) či Instagram (26 milionů, 44. místo).

Daniel Dočekal

26. 10. 2012 11:35
Doba čtení: do minuty

Sdílení e-mailem postupně mizí, sociální rapidně roste

o co bylo dříve prakticky jediným způsobem jako „přátelům“ poslat tip na něco na Internetu je u konce – sdílení e-mailem se od počátku roku propadu o desítky procent.  BuzzFeed uvádí, že v lednu evidovali 13 milionů nasdílení, zatímco v srpnu už jenom 5 milionů. Zajímavé na přiloženém grafu je, že lidé zjevně přestali e-mailem sdílet právě v období letních dovolených. Jak tomu bylo v září bohužel BuzzFeed nezmiňuje.

Daniel Dočekal

5. 10. 2012 12:39
Doba čtení: 1 minuta

eBay koupil Svpply, něco na způsob Pinterestu, určené k objevování zboží ke koupi

Svpply – svpply.com -je „product discovery site“. Na první pohled vypadá jako e-shop (mimo to, že vypadá tak trochu jako sociální služby jménem Pinterest.com), ale ve skutečnosti je to jenom dobře vypadající (a jednoduše fungující) „katalog“ zboží všeho druhu. Objevovat ho můžete výběrem kategorií, spoléháním se na vizuální přístup (prostě co vás zaujme), vyhledáváním či sledováním žebříčků. Samozřejmě nechybí ani sociální „vrstva“ v podobě budování okruhu přítel, označováním výrobků pro…

Daniel Dočekal

7. 9. 2012 15:25
Doba čtení: 1 minuta

Pinterest má klienta pro Android (a iPad)

Pinterest – www.pinterest.com – zveřejnil dlouho očekávaného klienta pro Android (zde), jednu z nejvíce žádaných funkčnosti, která by mohla výrazně pomoci dalšímu růstu této vizuální sociální sítě. Možnost nahrávat fotografie na Pinterest přímo z mobilního telefonu vlastníkům Androidů hodně chyběla.

Daniel Dočekal

15. 8. 2012 7:35
Doba čtení: do minuty

Pinterest bez pozvánek, založit účet si může kdokoliv a hned

Pinterest – www.pinterest.com – zrušil nutnost pozvánky pro registraci uživatele. Účet si můžete vytvořit nejenom pomocí Twitteru a Facebooku, ale nově také přímo, tedy s použitím mailové adresy. Připomeňme, že Pinterest byl v dubnu třetí nejvíce populární sociální sítí v USA. České Zoomsphere.com eviduje na Pinterest.com přes 20 milionů uživatelů, bohužel data pro Českou republiku samotnou neuvádí. Podle Google má Pinterest.com 34 milionů měsíčních návštěvníků celosvětově a 57 tisíc v České…

Daniel Dočekal

9. 8. 2012 8:49
Doba čtení: do minuty

Bouřka vyřadila cloud Amazonu a s ním i řadu dalších služeb. Instagram stále mimo provoz

Datové centrum Amazonu v Severní Virginii postihl výpadek vyvolaný bouřkou. Poznamenal většinu služeb Elastic Compute, Elastic Cache, Elastic MapReduce a Relation Database Services a přinesl výpadek i pro řadu další služeb, které cloud od Amazonu využívají. Nefungoval tak Instagram, Pinterest, Netflix či Heroku. A velmi pravděpodobně řada menších služeb, jejichž nefunkčnost v našich krajích nijak nepocítíme.

Daniel Dočekal

30. 6. 2012 14:54
Doba čtení: do minuty

Pinme.cz je dokonalý klon Pinterest.com. Takhle se to má dělat?

Český Internet je dost často kritizován pro zvyk ve spouštění kopií. Zdaleka ale neplatí to, že pokud prostě něco na 100 % okopírujete, stanete se automaticky českou internetovou jedničkou. Podívejme se na případ Pinme versus Pinterest.

Daniel Dočekal

25. 6. 2012 6:25
Doba čtení: 2 minuty

Zoomsphere.com: Osmnáct milionů uživatelů na Pinterest.com

Zoomsphere – www.zoomsphere.com – doplnila do svých statistik a analýz i sledování sociální sítě Pinterest.com a poslední čerstvé výsledky hovoří o osmnácti milionech uživatelů z celého světa. Nejsledovanějším českým účtem na Pinterest.com je Teodorik Menšl (564 533 sledujících). Následují s obrovským odstupem Radostina // 79 ideas (4 579), kokii (1 578 sledujících), Nina Wingfall (861 sledujících) a Monika Mrožková (737 sledujících). Na Pinterest.com najdete i některé české firmy, například…

Daniel Dočekal

18. 6. 2012 14:24
Doba čtení: 1 minuta

Path, skvěle zpracovaná aplikace, kterou málokdo chce používat

Path získal 30 milionů dalších investic (Greylock Partners, Redpoint Ventures a Richard Branson) pravděpodobně ve snaze investorů včas odchytit „další“ Instagram. Otázkou ale zůstává to podstatné. Proč se Path nedaří. A dalším konkurentům, zdaleka ne tak „hezkým“ a „propracovaným“ ano.

Daniel Dočekal

19. 4. 2012 6:25
Doba čtení: 3 minuty