Hlavní navigace

Rozhovory

Petr Uchytil (Radiohouse): Od příštího roku zdražíme spotovou reklamu, řádově o jednotky procent

Marketingový ředitel dominantního rozhlasového mediazastupitelství rozebírá technologické možnosti platforem, jako je DAB nebo HbbTV a anoncuje změny v obchodní politice společnosti Radiohouse.

Doba čtení: 19 minut

Lukáš Hnilička: Z Asie si Hybrid přiváží ohromné množství poznatků o diváckém chování

Karlínská firma Hybrid, která vyvíjí HbbTV aplikace, se rozhodla expandovat mimo Evropu a založila pobočku v Singapuru. Jak vypadá televizní digitalizace v Asii a co očekávají tamní stanice od hybridního vysílání, prozradí Lukáš Hnilička.

Doba čtení: 9 minut

Jaromír Glisník: Nenahrává blokování programů ilegálnímu příjmu?

Začátek léta přinesl smršť tiskových zpráv, ve kterých si televizní skupiny stěžovaly, že lucemburská skupina M7 Group umožnila prostřednictvím satelitní služby Skylink slovenským divákům přijímat české FTA stanice a naopak.

Doba čtení: 5 minut

Martin Kopta (Folimanka): Na test lab stačí dvě místnosti a počítače. Nás to stálo milion a půl

Uživatelské testování je čím dál tím důležitější. Na co si dát pozor při stavění vlastní laboratoře a jak se testovalo v Seznamu?

Doba čtení: 10 minut

Patrik Dzurenda (Livesport.eu): Lidi na kriket jsme sháněli dva roky

Zpočátku jel Livesport tempem jedna země za měsíc. Se vstupem na asijské trhy ale firma expanzi zpomalila, brzdí ji totiž hledání expertů na nové sporty.

Doba čtení: 6 minut

Petr Slováček (O2): Vectoring už umíme, xDSL můžeme příští rok zrychlit o 80 %

Do konce roku bude mobilním broadbandem pokryto 90 % populace. A pevná síť O2 by už příští rok mohla díky vectoringu výrazně zrychlit. Žádá si to to i nástup streamovaného videa.

Doba čtení: 9 minut

Miton boys: Slevomat je slušně ziskový, reálně jsme z něj ale neviděli ani korunu

V roce 2014 by naše účasti ve firmách měly dosáhnout zhruba miliardy korun, říká jeden z podílníků Mitonu Ondřej Raška. Jak se rozhodují při vstupu do projektů a jak se poučili z neúspěchů?

Doba čtení: 10 minut

Miroslav Uďan (Shoptet): 90 % lidí netuší, jak na internetu prodávat

Na expanzi do Brazílie jsme se chystali rok, popisuje spolumajitel firmy na pronájem e-shopů Miroslav Uďan. Proč nemá rád startup campy a do jakých zemí se chystá letos?

Doba čtení: 12 minut

Radek Špicar (Aspen Institut): České IT má budoucnost, stát mu ale kazí pověst

Šéf tuzemského Aspen Institutu tvrdí, že tuzemská scéna jede pod své možnosti. Stát jejímu rozvoji ale příliš nepomáhá, spíš naopak.

Doba čtení: 5 minut

Jakub Nešetřil: Pojďme z Česka udělat programátorskou velmoc

V Londýně registrovaná pražská firma Apiary.io není ještě ani rok stará a tvoří ji tři lidé. Investoři ji ocenili na milion dolarů.

Doba čtení: 10 minut

„Anděl“ Jan Všianský: Investice do startupů? Stačí selský rozum a malá násobilka

Před třemi lety prodal svůj podíl ve firmě Lingea, která vyvíjí jazykové slovníky a výukový software. Od té doby je „andělským investorem“. Příležitosti hledá mezi vznikajícími internetovými firmami. Moc jich ale nenachází. Peněz je podle něj na trhu přebytek, realistických nápadů a šikovných podnikatelů jako šafránu. „Excel snese cokoli. Českým startupům chybějí hlavně věrohodná čísla,“ říká Jan Všianský.

Doba čtení: 23 minut

OpenBrand.cz: Značka nejsou jen obrázky a barvy. Je to myšlenka

Česká webová aplikace pro správu firemní značky a všech souvisejících dat má vskutku globální ambice: otevřít pobočku v New Yorku, nasbírat ještě letos aspoň tisíc platících zákazníků. Co myslíte, má šanci prorazit? Na otázky Lupy odpovídá jeden ze dvou zakladatelů a CEO OpenBrandu Mirek Burkoň.

Doba čtení: 5 minut

Pavel Koutský: piráti pomáhají českému trhu s e-knihami

Na sesterském serveru Root vyšel rozhovor se zakladatelem vydavatelského startupu Freetim(e)publishing Pavlem Koutským. Jaký je trh elektronických knih?

Doba čtení: do minuty

Jakub Rož: ŠkolníSešit.cz míří s investorem v zádech do světa

Rozhovor se sedmnáctiletým zakladatelem Školního sešitu. Projekt, který vznikl z osobní potřeby studenta, míří do světa vyzkoušet, zda bude potřebný i tam. A jak na to půjde?

Doba čtení: 6 minut