Hlavní navigace

Sociologie

Twitter se nedá použít pro spolehlivé předpovídání výsledků voleb

Hodně tweetů neznamená hodně hlasů. Snahy používat aktivitu na sociálních sítích pro sociologické předpovědi se ale budou určitě ještě dlouho vracet.

Doba čtení: 1 minuta

Generace X, Y a Z. Jak se liší, nebo shodují?

Úskalí snahy srovnávat lidi patřící do různých věkových skupin v praxi. Ale také něco o tom, proč umírá televize a vyhrává internet.

Doba čtení: 3 minuty

Já nebo ty. Jak na Facebooku mluví fanoušci Karla Gotta nebo Jirky Krále?

Co všechno můžete zjistit, pokud rozeberete obsah komentářů mladých a starších fanoušků? Zejména těch, co fandí Jirkovi, a těch, co Karlovi.

Doba čtení: 3 minuty

Většině vašich přátel z Facebooku jste ukradení. Robin Dunbar se vrací

Sociální sítě nejsou až tak odlišné od reálného života, říká antropolog, známý hlavně svým " Dunbarovým" číslem.

Doba čtení: 2 minuty

Studie spojuje používání Facebooku se špatnou náladou a depresemi

Studie Michiganské university našla souvislost mezi používáním Facebooku, špatnou náladou a depresemi. Není první, ani poslední.

Doba čtení: 2 minuty

Mámy baví hrát hry na mobilních zařízeních

Studie Flurry Analytics založená na vzorku 25 tisíc Američanů ukazuje, že hraní her je nejvíce čas beroucí aktivitou u matek

Doba čtení: 1 minuta

Násilné video hry mají negativní vliv na hráče, tvrdí to nová studie

Nová studie uvádí, že děti hrající počítačové hry několik let se stanou více agresivní k lidem. „Ovlivněny jsou jak děvčata, tak chlapci,“ říká tým výzkumníků z Brock University v Kanadě. Podle studie vede dlouhodobé hraní násilných video her k tomu, že hráči budou s větší pravděpodobností reagovat agresivně na  „neúmyslné provokace, například když do nich někdo narazí“. Samotná studie je založena na zkoumání 1 492 dětí z osmi škol v Ontariu po dobu čtyř let a spočívala v pokládání otázek…

Doba čtení: 1 minuta

Nemůžete odolat hrám na Facebooku? Je pro to takřka vědecké vysvětlení

Sociální hry. Herní odvětví, které ještě před několika roky neexistovalo. V současnosti se objem peněz v této herní kategorii odhaduje na 4.5 miliardy dolarů (loni šlo o 3.2 miliardy dolarů). Což je sice jenom zlomek z celkového objemu peněz v herním průmyslu (66 miliard dolarů), ale stále je to nejenom poměrně hodně, ale hlavně je zde viditelný silný růst.

Doba čtení: 1 minuta

Nečekané zjištění: Vysocí manažeři používají sociální sítě pro práci víc než jejich podřízení

Studie společnosti Millward Brown ve spolupráci s Google zkoumající přístup evropských firem k sociálním sítím zjistila, že je manažeři na seniorních pozicích používají více než ti pod nimi. Sociální sítě navíc pomáhají zaměstnancům v kariérním postupu a podporují růst firem.

Doba čtení: 2 minuty

Může být Twitter použit k odhalování psychopatů? Studie se pokusí poskytnout odpověď

Možná je čas si začít dávat pozor, jak se projevujete na Twitteru (a obecně i na dalších sociálních sítích). Pokud například používáte příliš mnoho teček, nadáváte, vztekle odpovídáte jiným lidem, používá příliš často „my“, vyplňujete své tweety slovy jako „blah“ a „myslím si“ či „ehm“, tak jste možná podezřelí. 

Doba čtení: 1 minuta