Možná je čas si začít dávat pozor, jak se projevujete na Twitteru (a obecně i na dalších sociálních sítích). Pokud například používáte příliš mnoho teček, nadáváte, vztekle odpovídáte jiným lidem, používá příliš často „my“, vyplňujete své tweety slovy jako „blah“ a „myslím si“ či „ehm“, tak jste možná podezřelí.
Právě tímto způsobem je možné (teoreticky) použít Twitter pro identifikaci toho, zda je někdo narcis, machiavelista či dokonce psychopatický. Tvrdí to Chris „@TheSuggmeister“ Sumner, výzkumník, který se své poznatky chystá prezentovat na Defconu.
Psychopati, podle Sumnera. často používají popisy příčiny a následku, v podobě „protože“ a „poněvadž“. Věnují se na materiálním potřebám jako jsou peníze, jídlo a pití, naopak se nevěnují rodině či náboženství. A často hovoří v čase minulém, což podle Sumnera značí, že jsou „psychologicky odloučení od události“.
Sumner ve své experimentální analýze využil několika tisíc dobrovolníků, podrobnosti o experimentu můžete zjistit na The Twitter Big 5 Experiment. Experimentem se Sumner pokouší upozornit na vzrůstající riziko snah automaticky analyzovat projevy lidí na sociálních sítích. Sám zmiňuje jako příklad to, že řada firem se pokouší na sociálních sítích „lustrovat“ zájemce o práci. Sumner v tomto případě upozorňuje, že je to příliš problematické – zejména tím, že chybí souvislosti, lidé se online chovají jinak než offline a chování lidí se liší i podle věku.
Zdroj: Using Twitter To Identify Psychopaths, So, can Twitter really help expose psychopath killers’ traits?