Hlavní navigace

Brněnská Solitea prodává firmu JET ERP americkému Apteanu, chystá další akvizice

17. 1. 2022

Sdílet

Solitea Autor: Solitea

Brněnský IT holding Solitea prodal jednu z řady svých společností. Rakouský JET ERP získává americký podnik Aptean, který ovládají dva významné investiční fondy Vista Equity Partners a TA Associates.

Firmy neuvádí, na kolik transakce vyšla. Solitea rakouskou společnost koupila v roce 2014. “JET ERP je na DACH trhu známá a renomovaná firma a jeden z lídrů ve své oblasti. V době akvizice šlo o velmi dobrou a strategickou koupi. Aptean to dnes vidí stejně a nabídl obchod, který nešlo odmítnout. Naše investice se několikanásobně zhodnotila,” uvádí šéf Solitea Martin Cígler.

Holding chce získané prostředky využít na posilování na stávajících trzích a další expanzi. Solitea v posledních letech ve velkém nakupuje jak tuzemské, tak zahraniční IT firmy zaměřené zejména na enterprise software a služby.

“Jen za poslední rok realizovala Solitea čtyři velké akvizice IT firem a v roce 2022 má v plánu ve svých akvizičních aktivitách pokračovat. V současnosti holding působí v téměř deseti zemích. Obrat loni dosáhl až na 2,5 miliardy korun,” informuje společnost.

Solitea je největším českým aktivem slovenského investičního fondu Sandberg Capital. Ten také skrze značku Webglobe konsoliduje zdejší hostingy a investuje do dal­ších IT firem.

JET ERP dodává ERP zejména do průmyslu a obchodu, zaměřuje se na menší a střední podniky. Operuje na německy mluvících trzích. Aptean se rovněž soustředí na ERP a přidružené aplikace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).