Hlavní navigace

Český rozhlas prohrál spor o zveřejňování odměn manažerů

16. 12. 2019

Sdílet

Český rozhlas - logo Autor: Český rozhlas

Městský soud v Praze rozhodl, že má Český rozhlas poskytnout informace o odměnách náměstků generálního ředitele a vrcholných manažerů. Veřejnoprávní médium původně tyto údaje zveřejnit odmítalo. 

Podle serveru Hlídací pes, který na verdikt upozornil, soud uvedl, že „je ve veřejném zájmu, aby veřejnost byla seznámena s platy náměstků generálního ředitele ČRo a šéfredaktorů celoplošných stanic ČRo, a to jak uvedením základních platů, tak uvedením funkčních příplatků, požitků a bonusů a odměn v období 1/2014 – 1/2015.“

Kauza se táhne už několik let a původně se týkala právě odměn v uvedeném období. Podle právní zástupkyně rozhlasu Zuzany Smítkové by informaci o platech, odměnách a benefitech neměli znát například sousedé dotčených manažerů rozhlasu. Zveřejněním by dle jejích slov došlo ke zhoršení postavení manažerů rozhlasu na trhu práce.

Soud se podle Hlídacího psa ztotožnil s názorem, že pokud někdo chce přijímat požitky hrazené z veřejných prostředků, musí snést i to, že bude při této své aktivitě kontrolován. 

Český rozhlas se proti verdiktu může bránit kasační stížností k Nejvyššímu správnímu soudu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 12. 2019 14:36

    LM

    Jsem překvapen, že právě Český rozhlas se zveřejnění brání. Jeho datoví novináři totiž po jiných institucích tyto informace celkem lačně požadují. Aliud dicunt, aliud faciunt?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).