Hlavní navigace

Musk, Bezos, Gates, Apple a další. Na účtech firem i celebrit se objevil podvodný tweet

15. 7. 2020

Sdílet

Twitter - mobilní aplikace Autor: Mactrunk / Depositphotos.com

„Rozhodli jsme se věnovat něco své komunitě. Za všechny bitcoiny, které pošlete na níže uvedenou adresu, pošleme zpět dvojnásobek.“ Tweet s tímto nebo obdobným textem se objevil na účtech řady známých osobností i firem. Jde o podvod, který se snaží z uživatelů vylákat peníze.

Mezi postiženými byl například účet šéfa Tesly Elona Muska, někdejšího šéfa Microsoftu Billa Gatese, šéfa Amazonu Jeffa Bezose a dalších. Tweet se objevil i na účtech firem jako je Apple či Uber.

Zasaženy byly také účty @bitcoin, @coindesk, @coinbase a další, které jsou spojeny s kryptoměnami. 


Není zatím jasné, jak se podvodníkům podařilo tweety během krátké doby na řadě účtů publikovat. Někteří majitelé účtů (například CoinDesk) říkají, že měli přístup chráněný dvoufaktorovou autentizací (2FA).

Twitter podle serveru TechCrunch uvedl, že se událostí zabývá. Na účtu technické podpory Twitteru se objevila zpráva, že firma o bezpečnostním incidentu ví, zjišťuje, co se stalo a snaží se problém vyřešit.

Po půlnoci našeho času Twitter oznámil, že po dobu řešení incidentu mohou mít uživatelé problémy s posíláním tweetů či resetováním hesla:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).