Hlavní navigace

Největší dosavadní DDoS útok měl sílu 2,54 Tbps a mířil na infrastrukturu Googlu

19. 10. 2020

Sdílet

Google - DDoS útoky - 2020 - trend Autor: Google

Google zveřejnil podrobnosti o DDoS útoku na svou infrastrukturu, který je patrně největším atakem tohoto druhu, který je veřejně známý. Podle údajů firmy proběhl v roce 2017 a měl sílu 2,54 Tbps.

Útok byl podle zveřejněných detailů výsledkem šestiměsíčního úsilí útočníků a simultánně napadl tisíce IP adres Googlu. K útoku přitom využili sítě několika čínských poskytovatelů, píše Google

Útočníci z nich směřovali 167 milionů podvržených packetů za sekundu (167 Mpps) na celkem 180 tisíc zranitelných CLDAP, DNS a SMTP serverů, které poté začaly posílat požadavky na servery Googlu. Podle firmy se DDoS podařilo odvrátit bez dopadu na služby Googlu.

„Provozovatelům sítí jsme nahlásili tisíce zranitelných serverů a spolupracovali jsme s nimi na identifikaci zdrojů podvržených packetů, aby je mohli odfiltrovat,“ popisuje Google svá opatření. 

K dosud známým nejsilnějším DDoS patří letošní útok na cloudovou infrastrukturu AWS od Amazonu, který podle firmy dosáhl síly 2,3 Tbps. 

Google upozorňuje na to, že síla útoků neustále roste. Zároveň s tím ale podle firmy rostou možnosti firem, jak se DDoS bránit.


Autor: Google
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).