Hlavní navigace

Nejvyšší správní soud se zastal ČT ve sporu o hosty v pořadu Otázky Václava Moravce

15. 11. 2020

Sdílet

Václav Moravec Autor: Česká televize

Česká televize uspěla v právní bitvě s Unií obhájců České republiky, která žádala informace o hostech pořadu Otázky Václava Moravce v době od 1. ledna 2012 do 22. června 2017. Nejvyšší správní soud zrušil rozsudek Městského soudu v Praze, který poskytnutí informací přikazoval. Kvůli tomu, že televize nechtěla rozsudku nižšího soudu vyhovět, jí hrozily donucující pokuty od soudního exekutora.

„Česká televize po obdržení rozsudku Nejvyššího správního soudu podala bezodkladně návrh na zastavení exekuce, která byla zahájena na návrh Unie obhájců ČR, zastoupené Václavem Vlkem. Česká televize očekává, že Unie obhájců ČR vrátí České televizi již uhrazené náklady soudního řízení obratem,“ píše se v prohlášení veřejnoprávní televize publikovaném na sociálních sítích.

Unie obhájců mimo jiné chtěla vědět, kolikrát byli v Otázkách Václava Moravce advokáti, státní zástupci a soudci, nebo kolikrát byla hostem vrchní státní zástupkyně v Praze Lenka Bradáčová (podrobnosti zde).

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 15. 11. 2020 12:24

  Holeček

  Vzhledem k tomu, že je celá knihovna OVM volně přístupná na internetu, tak to považuji za pouhé nesmyslné pruzení. Aťˇ si to pánové advokáti dohledají a vyhodnotí sami, když mají to nezvladatelné puzení po informacích. Mimochodem, docela by mě zajímalo k čemu takové informace potřebují. Že by chtěli televizi žalovat za “nevyváženost”?

 • 16. 11. 2020 3:49

  jkjk

  Unie obháců zní pěkně, ale je to ve skutečnosti jen dosti pochybný spolek některých advokátů. Leží jim v žaludku zejména někteří státní zástupci.

 • 16. 11. 2020 17:33

  Holeček

  Jasně, teď už vím Tomáš Sokol a jeho parta. Nebo spíš partička. Proč si nezaložit lobistickou organizaci, honosně ji nazvat a tvářit se pak jako ředitel Zeměkoule. Akorát že členů tohohle spolku je pár desítek. Z dvanácti tisíc advokátů zapsaných v Advokátní komoře.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).