Hlavní navigace

Nová ředitelka O2 TV Dana Tomášková přišla z konkurenčního T-Mobilu

30. 1. 2019

Sdílet

Dana Tomášková, O2 TV - perex Autor: O2

Více než rok trvalo kdysi největšímu mobilnímu operátorovi, společnosti O2, najít náhradu za ředitele největší tuzemské IPTV a OTT platformy O2 TV Davida Duroně. Ten firmu patřící miliardáři Petru Kellnerovi opustil začátkem loňského roku a od té doby se věnuje vlastním aktivitám

Novou ředitelkou O2 TV a sekce dalších digitálních služeb se na základě veřejně vyhlášeného výběrového řízení stala Dana Tomášková. Po Duroňově odchodu vedla IPTV sekci O2 z hlediska obsahu Anna Lenerová a po technické stránce ji měl na starosti Branislav Vallo. Podle zveřejněných hospodářských výsledků využívalo ke konci roku IPTV nebo OTT verzi O2 TV celkem 335 tisíc předplatitelů.

ROZHOVOR: Podle Anny Lenerové fungují O2 TV sporty i videotéka. 4K ale považuje za hudbu budoucnosti

Tomášková dostala za úkol „zajistit zákazníkům co nejlepší zážitek s O2 TV a dalšími digitálními službami a zpřístupnit jim je z jakéhokoliv zařízení, odkudkoliv a kdykoliv“. Společně s mým týmem budeme zjednodušovat a zpříjemňovat zákazníkům čas strávený s produkty O2, slibuje Tomášková.


Autor: O2

Dana Tomášková

Novou ředitelku zajímají data i jóga

Tomášková chce nadále pokračovat ve sjednocování online a offline světa prostřednictvím aplikace Moje O2. Aktuálně se O2 TV zaměřuje hlavně na sportovní fanoušky a disponuje třeba právy na všechna utkání fotbalové Ligy mistrů až do roku 2021. Od loňského dubna pak program O2 Sport nabízí přímé přenosy jak z nejvyšší tuzemské fotbalové, tak i hokejové ligy. Exkluzivní práva na hokejovou extraligu by mělo O2 využívat až do roku 2023.

Před svým nástupem do O2 pracovala Tomášková jedenáct let ve společnosti T-Mobile, kde v posledních dvou a půl letech zastávala pozici ředitelky odpovědné za digitální služby a oblast tzv. Big data. Působila i v oblasti produktového a segmentového managementu a marketingové komunikace v dalších finančních a telekomunikačních firmách. 

Ve volném čase ráda čte, praktikuje jógu, stále znovu a znovu začíná běhat, a v poslední době je větší a větší fanda do televize, říká o Tomáškové operátor na svém webu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).