Hlavní navigace

První v Česku: Intel certifikoval brněnskou firmu Phonexia pro rozpoznávání řeči

Sdílet

Jan Sedlák 9. 6. 2021
Phonexia, Intel Autor: Phonexia

Brněnská Phonexia je první českou společností, kterou certifikoval Intel na úroveň IoT MRS partnera. Jde o aktivitu Market Ready Solutions, která nabízí technologie partnerů pro nasazení internetu věcí v praxi. Intel tím podporuje odbyt svých čipů na trhu.

Phonexia během certifikace musela předvést možnosti nasazení jejího softwaru pro rozpoznávání řeči ve velkém rozsahu, chodu na zařízeních edge computingu nebo připravenost pro specifické obchodní případy.

Software od Phonexie by tak měl být schopný běžet na různých čipech a procesorech od Intelu v rámci internetu věcí. Na IoT prvcích je tak možné nasazovat například zvukovou biometriku. Z toho je pak možné získávat další data pro zpracování, nasazovat ovládání hlasem v různých oblastech a podobně.

Phonexia vychází z brněnského podhoubí kolem umělé inteligence a rozpoznávání a strojového zpracování mluveného slova. Výzkumníci této oblasti z Brna byli nedávno zařazení mezi nejvlivnější jednotlivce a instituce na světě.

Intel má na Moravě ještě jednu zajímavou aktivitu. Od brněnské firmy Netcope koupil její technologii P4 pro práci s FPGA. Na základě toho v Brně vznikl výzkum a vývoj Intelu, který postupně nabírá nové lidi.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.