Hlavní navigace

Sledovanost: Sedmá řada Tváře na Nově i Zlatá maska na Primě mají statisíce diváků

8. 9. 2020

Sdílet

Zlatá maska Autor: TV Prima

O prvním zářijovém víkendu nasadily komerční stanice premiérové díly velkolepých show. Nova v sobotu nabídla už sedmou řadu estrády Tvoje tvář má známý hlas. Prima v neděli poprvé představila obdobnou show Zlatá maska, kterou koprodukuje se slovenskou stanicí Joj.

Sobotní premiéra Tváře oslovila celkem 687 tisíc diváků starších 15 let. V cílové skupině Novy, tedy mezi diváky od 15 do 54 let, měla podíl na sledovanosti 27,17 %. Pokud by se započítaly i děti od 4 let, vidělo Tvář 777 tisíc diváků.

Účinkující sedmé řady Tvoje tvář má známý hlas
Autor: TV Nova

Účinkující sedmé řady Tvoje tvář má známý hlas

Tvář se v sobotní sledovanosti večerních pořadů umístila na druhé příčce. S velkým náskokem ji porazila televizní premiéra filmu Ženy v běhu na TV Prima (celkem 1 334 000 diváků starších 15 let, u mladších diváků 15–54 let podíl 42 %).

Zlatá maska na TV Prima v neděli oslovila celkem 780 tisíc diváků starších 15 let, v této skupině šlo o druhý nejsledovanější pořad večera po detektivce Případ pro malíře na ČT1. 

Zdroj dat: Tiskové zprávy TV Nova, TV Prima/peoplemetrové měření ATO-Nielsen Admosphere, živě + TS0–3, ke dni 7. září 2020.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 9. 9. 2020 16:50

  Martin090

  Ani Maska a ani Tvář nejsou žádné "velkolepé" show. To jsou klasické licencované talentové show kterých je po světě stovky ne-li tisíce. Velkolepé show jsou ty, ve kterých účinkují mezinárodní hosté apod. V ČR se taková show nevysílá a pokud vím ani nevysílala, protože na to nejsou love.

 • 9. 9. 2020 19:34

  Pamětník

  Až bude mít Česko takový potenciál, počet diváků a ekonomickou sílu jako třeba Německo, Itálie, nebo USA, potom i veřejnoprávní média budou moci vyrábět "velkolepé" show. Ještě tomu chybí to, že značná část současných diváků není k účinkování hvězdných mezinárodních hostů náležitě jazykově vybavena, čili by to byly zbytečně vyhozené peníze za pořady s malou sledovaností.

 • 9. 9. 2020 16:45

  wm6x

  Nějakou upoutávku na soutěž s názvem Mask Singer jsem viděl už v lednu. Není to náhodou opakovačka? Protože nevěřím že by to ukazovali v reklamě takhle dlouho dopředu

 • 9. 9. 2020 18:31

  Filip Rožánek

  Jak jsme už informovali v článcích o podzimních programových schématech, Zlatá maska měla původně mít premiéru na jaře. Televize Prima a Joj ji však přesunuly na podzim kvůli koronavirové pandemii, která zásadně ovlivnila výrobu a nasazování pořadů do programu.

 • 11. 9. 2020 12:20

  wm6x

  Pokud vím tak ono by stačilo dělat tyto soutěže pořádně. Třeba že do poroty pěvecké soutěže herci prostě nepatří. Většinou se stává totiž cílem kritiky porota a moderátor, nikoliv samotný formát soutěže. Srovnejte třeba kvalitu na ČT a Nově. Osobně si ale stále nedokážu vystvětlit jednu věc, a to jak je možné že formát který je v západní Evropě nebo v USA úspěšný je v české verzi naprostý propadák. Vzpomenout můžeme třeba na The Voice, které je ve Francii, Belgii, Německu nebo USA úspěšné, ale pokus naší české TV Nova se nepovedl. Hodně sleduju FR verzi The Voice a tam skutečně ze soutěžících postoupí ti lepší (tedy můj odhad se shoduje s volbou poroty a možná bych si na výsledek i vsadil), kdežto v naší Superstar je to naprostá loterie. Taky tam má soutěžící větší šanci na úspěch po soutěži, kdy se udrží na vrcholu. Když se podívám na jejich hudební scénu, tak mě překvapuje kolik známých zpěváků prošlo soutěžemi. Namátkou třeba Amel Bent, Nolwenn Leroy, Jenifer, Kendji Girac, Slimane, Erza Muqoli nebo Maelle. Kdežto v česku je taková prakticky pouze Aneta Langerová, tedy vítězka první Superstar. Možná by bylo vhodné v česku otestovat formát Star Academy (známý též pod názvem Operation Triunfo), kde jsou trochu omezené možnosti vyřazování (systém připomíná vyřazování ve VyVolených) takže ty skutečně dobré soutěžící vyřadit nelze, i když pořadí ze kterého vyjdou poslední 3 "nominovaní na vyřazení" opět sestavuje porota a tímto pořadím lze skákat nahoru a dolu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).