Hlavní navigace

Stát podruhé vydražil Bitcoin z trestné činnosti, na aukci opět vydělal

7. 6. 2021

Sdílet

Btc dražba podruhé Autor: Printscreen, Lupa.cz

Aktualizace 15:17 – Doplnili jsme vysvětlení, proč ÚZSVM potvrdil prodej až dnes

Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) se v aukci opět podařilo prodat kryptoměnu Bitcoin dráž, než kolik činila aktuální cena mincí na burze. 0,60630638 BTC se na konci aukce prodalo za 470 743 Kč. Aktuální cena podle směnárny Coindesk byla přitom zhruba 447 tisíc Kč. Aukce skončila už minulé úterý 2. června v 15:00, stát ale úspěšné zakončení dražby potvrdil až dnes.

„Výsledek této aukce byl znám ihned po jejím konci na webu www.nabidkamajetku.cz. Nejednalo o majetek ÚZSVM, ale o majetek zajištěný. Nyní jsme obdrželi souhlas Policie ČR s prodejem této virtuální měny za podmínek vysoutěžených v elektronické aukci,“ řekl Lupě referent vztahů k veřejnosti ÚZSVM Andrej Bančanský.

Stát podruhé vydražil Bitcoin.
Autor: Printscreen, Lupa.cz

Stát podruhé vydražil Bitcoin.

„Do aukce se přihlásilo 28 zájemců, z nichž 17 složilo potřebnou kaucí. V aukci padl jediný příhoz, který potvrdil minimální vyhlášenou kupní cenu. 0,60630638 jednotek Bitcoinu se tedy podařilo prodat za 470 743 korun. ÚZSVM byl v tomto případě pověřen prodejem Policií ČR, která měnu zajistila v trestním řízení, a částka poputuje na depozitní účet Městského soudu v Brně,“ řekl Bančanský.

Stát prodával kryptoměny poprvé začátkem dubna, kdy do aukce šly kryptoměny zabavené z trestné činnosti. Stát k prodeji formou dražby přistupuje proto, že kryptoměny nepovažuje za finanční prostředek podle zákona č. 370/2017 Sb, ale pouze za komoditu. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).