Hlavní navigace

Zootu stačil měsíc. Upsal dluhopisy ve výši 150 milionů korun

13. 9. 2017

Sdílet

Těsně před prázdninami vypustil obchod s módou veřejnou nabídku dluhopisů v objemu 150 milionů korun. Dluhopisy byly upsány během jediného měsíce. Emisi dluhopisů s čtyřletou splatností a roční úrokovou sazbou 6,5 procenta zaranžovala společnost BH Securities.

„Díky dnešní příznivé situaci na kapitálových trzích a obecně růstu ekonomiky jsme se přesvědčili o tom, že pro digitální firmy jako Zoot jsou možné i jiné varianty financování než navýšením podílu,“ říká finanční ředitel Petr Ladžov.

Zoot už dluhopisy vydával loni. Ty ale nebyly veřejné. „Úspěšná pilotní emise z konce minulého roku naznačila, že o dluhopisy bude zájem i v rámci širší veřejnosti, což se potvrdilo. Celá emise v hodnotě 150 miliónů korun byla investory upsána velmi rychle, během pouhých čtyř týdnů. Je zajímavé, že zájem byl násobně vyšší než nabídka,“ dodává Petr Ladžov.

Letošní veřejnou nabídku využili jak fyzické osoby, tak institucionální investoři, kteří se na celkovém objemu emise podíleli zhruba jednou třetinou. Minimální výše investice byla stanovena na částku 50 000 korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).