Hlavní navigace

Zpoždění MHD i data o COVID-19. Web Pragozor.cz vizualizuje informace o Praze

23. 9. 2020

Sdílet

Pragozor.cz - web Autor: screenshot – Lupa.cz

Jaká je kvalita městské hromadné dopravy a kolik ji používá lidí? Kolik se v Praze staví bytů a jak rostou jejich ceny? A kolik je nakažených nemocí COVID-19 v jednotlivých pražských obvodech? Tato a další data o fungování Prahy nabízí v grafech a vizualizacích web Pragozor.cz, který dnes hlavním město spustilo v ostrém provozu. O záměru jsme už na Lupě psali.

Web je jen prezentační stránkou, data čerpá z datové platformy Golemio a z dalších městských zdrojů. Uživatelům se je snaží zobrazovat srozumitelnou formou.

Některé grafy jsou vykreslovány na základě dat v reálném čase (například zpoždění příměstských autobusů), jiná se aktualizují jednou za určité časové období (například data o kriminalitě).

Web pro Prahu vytvořila městská společnost Operátor ICT, která provozuje také Golemio.  


Autor: screenshot – Lupa.cz
Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 9. 2020 12:04

  Filip Jirsák

  Nemohlo by být pro marketingové pracovníky ve větších firmách zavedeno povinné školení „mohou existovat i domény třetího řádu“? O co přehlednější by pro občany bylo, kdyby se mohli spolehnout na to, že všechny oficiální informace najdou na doménách pod praha.eu (když už si teda nechali utéct praha.cz a nebyli schopní ji odkoupit).

 • 23. 9. 2020 10:57

  bkralik

  Teda jako grafika sice pěkná, ale to jak prezentují informace, to by člověk brečel. Nesmyslné sloupcové grafy s podivným řazením sloupečků, chybějící označení os a veličin, člověk aby furt myší šmatlal po stránce aby se dozvěděl celou informaci...

 • 23. 9. 2020 12:48

  somsac

  Polohy PID autobusů dle dat z GOLEMIA zobrazuje android apka PIDman. Pro konkrétní spoj lze nad mapou zobrazit jak aktuální polohu, tak polohu dle jízdního řádu. Používám při dojíždění do práce a děti při dojíždění do školy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).