Hlavní navigace

Video On Line mění majitele?

Už nějakou dobu běží českým Internetem šuškanda o tom, že jeden z největších českých poskytovatelů, Video On Line (resp. Czech On Line) mění majitele. Pomalu je načase o tom něco napsat i na Lupu. Za kolik je takový poskytovatel k mání?

Marek Antoš

28. 8. 1998 12:11

Kam padají ceny za připojení

Jeden z největších aktivistů, který třímá prápor revoluce snížení cen za připojení, Luboš Veselý z ISDN serveru, už hodně dlouho píše o tom, že ceny by měly jít dolů. Většinou s ním nesouhlasím - ale hle, ony trochu dolů vážně jdou.

Marek Antoš

28. 8. 1998 11:56
| 1

Převážně vážně o doméně noviny.cz a Světu namodro

Málokomu se dostane té neskonalé cti, aby se byť na sebenepatrnějším místě objevil v úvodníku Daniela Dočekala na Světe namodro. Nebudete nám to věřit, ale my tam ve středu byli - a hned na dvou místech! Neuvěřitelné. Na to prostě musíme zareagovat; a také vysvětlit, jak to vlastně je.

Marek Antoš

28. 8. 1998 11:38

Převážně nevážně o Kachně

Už je to tady. Konečně psala o Lupě Kachna. Však to jistě znáte sami: o kom nepíše Kachna, ten jako by nebyl. Lupa tedy od včerejška je - a EuroShop s ní.

Marek Antoš

28. 8. 1998 11:07

Zajímavý způsob připojení - DirecPC

V tiskové zprávě Internextu 2000, kterou jsem předevčírem obdržel, jsem narazil na zajímavý údaj – satelitní linka 400 kb/s k Deutsche Telecomu. Zdálo se mi to jako trochu neobvyklé číslo a tak jsem se tázal dál. Dovedlo mne to až k zajímavému způsobu připojení do zahraničí, které u nás nabízí XION a GiTy – DirecPC.

Marek Antoš

27. 8. 1998 10:12

Je SPT TELECOM anděl nebo ďábel, Kain či Ábel?

SPT TELECOM patří mezi společnosti, které ve většině lidí vzbuzují kontroverzní pocity. Zhruba před rokem a půl se TELECOM vrhl i do světa Internetu – a i tady vzbuzuje jeho působení rozličné ohlasy. Jak to tedy vlastně je? Přichází s TELECOMem do českého Internetu spasitel nebo ničitel?

Marek Antoš

26. 8. 1998 12:21

Chcete drby, odhalená stehna, prýštící krev? My vám to dáme!

Tak nějak přistupuje ke svým divákům generální ředitel jisté české televize a evidentně má úspěch. Na Lupě se těmto žánrům příliš nevěnujeme, přesto mám za to, že je docela zajímavé se podívat, o které články je největší zájem. Tento pohled pod pokličku naší statistiky vám nabízím poprvé za dobu existence Lupy.

Marek Antoš

25. 8. 1998 12:13

Testy týden poté

Přesně před týdnem jsem na tomto místě oznamoval, že do testů vstoupili tři nováčci. Nuže podívejme se, jestli nějak zamíchali s dosavadním pořadím. Odpověď je stručná: zamíchali.

Marek Antoš

24. 8. 1998 10:11

IBM v opojení ze spojení

Přestože IBM patří k největším poskytovatelům připojení u nás a přestože je jedním ze zakládajících členů NIXu, měla k peeringu vždy tak napůl rezervovaný přístup. Poslední zprávy však ukazují, že nic není navždy.

Marek Antoš

21. 8. 1998 12:36

Kolik za to maj'?

Možná se i Vám stalo, že konektivitu k Internetu Vám nenabízel přímo poskytovatel připojení, ale zcela jiná firma, zpravidla působící taktéž v oboru IT. Ve vztahu k primárnímu či sekundárním poskytovateli jsou to tedy jacísi subdealeři konektivity. Pro každého poskytovatele jsou vynikající akvizicí a tak se není čemu divit, že o ně řádně pečuje. Zajímá Vás kolik za to maj ?

Štěpán Binko

20. 8. 1998 8:15

Nudíte se? Kupte si medvídka mývala...

...anebo si přečtěte dalších pár vět k případu telefonního seznamu - ozvala se znovu druhá strana. Zveřejňujeme tedy odkaz a přidáváme tentokrát už skutečně naposledy pár vět na vysvětlenou.

Marek Antoš

20. 8. 1998 8:09

O telefonním seznamu z donucení ještě jednou

Nemám rád, když se nějaké téma příliš "rozkňachňává" a proto se nerad vracím ke starým článkům na Lupě s dalšími, doplňujícími informacemi. Přesto to občas nejde jinak -- nedávno probraný případ telefonního seznamu na CD-ROM patří mezi ně. Jeho prodejci totiž veřejně nemluví pravdu.

Marek Antoš

19. 8. 1998 10:14

Padající ceny ISDN podruhé

Minulý týden jsem se v jednom z komentářů věnoval poklesu cen za ISDN. S pomocí jednoduché kalkulace jsem došel k závěru, že pokud poklesnou ceny, nutně je bude následovat i kvalita připojení. Ozvalo se několik čtenářů z obou stran barikády, tedy jak zástupci poskytovatelů připojení, tak zákazníci. Jejich názory podložené konkrétními čísly jsou myslím velmi zajímavé.

Marek Antoš

18. 8. 1998 10:36

V TEN-34 CZ už je zase transparentní proxy cache

Novinka dnešního kalného pondělního rána - logy se už zase plní přístupy ze serveru c-engine1.ten34.ces.net, za kterým se skrývá stará známá transparentní proxy cache akademické sítě CESNETu.

Marek Antoš

17. 8. 1998 9:29

Hned tři přírůstky v testech

Jednou z našich klíčových aktivit jsou testy poskytovatelů připojení. S radostí se proto spěcháme pochlubit, že v tuto chvíli je v testech 13 účastníků, v hrníčku pod pokličkou tak přibyly hned tři nové dušičky naráz.

Marek Antoš

17. 8. 1998 0:48

Zpráva z kachní farmy: PVT kupuje CESNET!

Tak jako se koncentruje trh snad ve všech oblastech podnikání v České republice, začal se tímto směrem měnit i trh připojení na Internet a navazujících služeb - zprávu o nejnovější akvizici PVT vám přináší Kachna!

Marek Antoš

17. 8. 1998 0:08

Ceny ISDN padají jako hrušky na podzim. No jo, ale...

Tak už to vypadá, že na podzim toho bude letos padat víc, například ceny za ISDN od SPT TELECOMu. Tento krok by mohl dost významně rozpumpovat Internet u nás jako takový a řada odborníků očekává i další snížení cen. Jenže -- je to ještě reálné? A jestli ano -- neprojeví se to na kvalitě?

Marek Antoš

14. 8. 1998 10:56

Tři mušketýři a kauza Šimek ještě po dvaceti letech

Není to tak dlouho, co jsem psal o jedné ze značně kontroverzních postav českého Internetu, panu Martinovi Šimkovi. Kolotoč jeho problémů se však ještě nezastavil -- tentokrát se zdá, že jeho server www.computing.cz je definitivně minulostí a přebírá jej firma Globe Internet.

Marek Antoš

14. 8. 1998 10:48

Kanadský spammer zaútočil na AOL.com

Slovo spam už asi nebude treba nikomu kto sa pohybuje v sieti Internet vysvetľovať. So spamom sa stretávame denne a všade. Dokonca i reklamné letáky, ktoré nachádzame v našich domových schránkach možno istým spôsobom považovať za spam. Spammeri ovšem dokážu byť aj pekně drzí.

Rastislav Škultéty

13. 8. 1998 8:02

Peeruješ, peerujeme, nepeerujou

Peering v NIXu už docela šlape, stále stejné tváře však stojí stranou. EUnet slíbil už před dvěma měsíci, že brzy brzičko vydá obecné dvanáctero technických podmínek, jejichž splněním podmiňuje peering -- kdo je splní, může s EUnetem peerovat. CESNET je už v peeringu podstatně dále, ale od řady partnerů vyžaduje placení; nový provozní řád NIXu to přitom zakazuje.

Marek Antoš

12. 8. 1998 11:17

Tak hodně štěstí do další stovky, babičko

Je tomu dnes přesně 131 dní, 100 článků, několik neprospaných nocí, spousta příjemných i méně příjemných mailů a také pár šedin na mojí ustarané hlavě, co vstříc světlým zítřkům odstartovala Lupa. Při každém jubileu je zvykem trochu řečnit -- nuže jdu do toho. Dneska se bude trochu shrnovat, hodnotit, děkovat a hledět věšteckým okem do budoucnosti.

Marek Antoš

11. 8. 1998 13:35

Jak se stát elektronickým pasáčkem

Vynikající článek o možnostech zbohatnutí na z Ameriky placených bannerech, umisťovaných zejména na navštěvovaných erotických serverech, napsal náš nový přispěvatel Ignác Ještěr. Opravdu vřele doporučuji - třeba se dozvíte, co stačí udělat, abyste si přilepšili k platu o nějaký ten milionek.

Ignác Ještěr

9. 8. 1998 23:48
| 2

Na Musicu nezasahoval cracker, nýbrž správce. Dnes už bývalý.

Je to pocestný, není to pocestný, je to cracker, není to cracker; je to správce. Včera jsme přinesli zprávu, že server Music.cz byl cracknut. Nakonec se ukázalo, že zdání vzbudil jeden ze správců serveru - dnes již z bývalých správců.

Marek Antoš

7. 8. 1998 7:59

Music.cz ve spárech crackera

Je to smutné, ale každou chvíli se v českém Internetu objeví nějaký ten server, na jehož titulní straně náhle objeví cosi, co tam nikdy nebylo a nejspíš to tam ani nepatří. Nejnovější obětí je Music.cz.

Marek Antoš

6. 8. 1998 9:02

MOPOS klame tělem

Na předloňském Invexu jsem ve firmě Mopos objevil zbrusu nového poskytovatele připojení do Internetu. Na loňském Invexu to už nebyla tak docela pravda, protože Internetové aktivity od Moposu sakumprásk odkoupil CZCOM. Na letošním Invexu to bude zřejmě zase jinak - Mopos totiž začíná nanovo.

Marek Antoš

5. 8. 1998 13:30

Další články asi nebudou...

...rozmlátil jsem si totiž počítač na kostní moučku. Já vám nevím, co to do mne vjelo, asi je to tím počasím, ale najednou jsem se rozčílil a už to jelo. V kanceláři máme kamery, jedna z nich mne zachytila při činu. Upozorňujeme diváky, že následující záběry jsou drastické.

Marek Antoš

3. 8. 1998 23:30

Testy v sedmém nebi. Nebo měsíci?

Ať spím či bdím, něco je jisté - testy poskytovatelů připojení běží stále. Běžely i v červenci a protože máme začátek srpna, komentář měsíčních výsledků je tu.

Marek Antoš

3. 8. 1998 8:53

"Oficiální" telefonní seznam na CD ROM

V konferencích českého Internetu se pomalu začíná šířit zpráva o novém telefonním seznamu na CD ROM, který je k mání za baťovských 799 Kč. V nabídce se to hemží slovy jako oficiální - a také pravopisnými chibami. To ale není ten největší zádrhel.

Marek Antoš

31. 7. 1998 9:04

Bohemia.Net s novinkami na přídi

Bohemia.Net, resp. Datac, patří mezi nejstarší české poskytovatele připojení, přesto se dlouhou dobu zdálo, že si svůj náskok prospává. Novou vzpruhou se stalo založení "nového" Bohemia.Netu, novinky se od té doby jen hrnou.

Marek Antoš

30. 7. 1998 14:09

Všechno je jinak

Tato slova pronesl moudrý rabín na smrtelném loži, když ho kdosi ze shromážděného okruhu jeho blízkých požádal, aby jim řekl něco, čím by shrnul svoji životní moudrost. Hned poté vydechl naposled a nechal své blízké pochybám, co to vlastně znamená. Tento citát se hodí i na můj včerejší článek o Zmiji - chyba v ní je, jenže jinde.

Marek Antoš

29. 7. 1998 8:46

Co se děje v hnízdu Zmijí

Novinky ohlásila agentura M.I.A., provozovatel známého serveru Zmije. Vyhledávací služby Zmije byly obohaceny o vyhledávání ve Virtuálním obchodním domě. Při té příležitosti jsme se trošku podívali na zoubek tvrzení o denní aktualizaci, která zmíněná tisková zpráva obsahuje.

Marek Antoš

28. 7. 1998 9:54