Hlavní navigace

Co si myslí naši čtenáři o útoku hackera na POST.CZ

Velmi zajímavé reakce jsem dostal na včerejší článek o útoku na POST.CZ. Dva nejvýraznější postřehy jsem se vám rozhodl přiblížit - "nebylo to nakonec trochu jinak," ptá se autor jednoho z nich.

16. 10. 1998 1:12
Doba čtení: 3 minuty

IPNet karta od Moposu v rytmu Twistu

"Go, go, Jerry, Jerry, go, go." Zhruba něco takového říká reklama na jeden ze systémů předplacených karet pro mobilní telefony. "Go, go, IPNet, go," by mohla říkat reklama na nový produkt Moposu. Je zvláštní, že to před Moposem žádného poskytovatele nenapadlo.

16. 10. 1998 0:58
Doba čtení: 4 minuty

Na POSTu řádil hacker

V pondělí večer jsem se zkoušel podívat na populární server POST.CZ a hle, nefungoval - všechny požadavky na poslání stránky hbitě odmítal. Vysvětlení však na sebe nenechalo dlouho čekat. POST podlehl útoku hackera a vzal s sebou i poštu za celý týden.

14. 10. 1998 23:18
Doba čtení: 1 minuta

CZCOM snižuje ceny

CZCOM byl snad prvním poskytovatelem, který nabídl připojení 56 Kb/s, konkrétně s technologií K56Flex. Byl také jeden z prvních, kdo upgradoval na V.90. Nyní přichází s další novinkou - snižuje v této oblasti ceny.

14. 10. 1998 23:04
Doba čtení: 2 minuty

Seznam se zatím nestěhuje a má sto tisíc denně

Je to bez jednoho dne měsíc, co Seznam vypustil zprávu, že opouští CESNET a kormidluje ke Global One. Zatím se však drží CESNETu - jak to tedy je? Stěhování však není jediná novinka, Ivo Lukačovič totiž nedávno oznámil, že má nyní již sto tisíc denně.

14. 10. 1998 11:29
Doba čtení: 2 minuty

SpiNet v krabici

Připojení k Internetu je stále častěji nabízeno v krabicích či balíčcích, z pouhé nehmotné služby se stává zboží, které už si s houskami na krámě tak moc nezadá. SpiNet byl jedním z prvních, kdo kdysi s něčím podobným přišel – a nyní přichází s novinkami znovu.

14. 10. 1998 10:39
Doba čtení: 4 minuty

Jak jsme přežili Invex

Celý minulý týden se konal "svátek české informatiky", veletrh Invex. Lupa na něm celý týden byla a do vyčerpání těla i ducha jsme vystavovali a zároveň pobíhali po výstavišti a sbírali novinky. O samotném Invexu jsme ale nepsali, což je třeba napravit.

13. 10. 1998 8:17
Doba čtení: 4 minuty

Březen - měsíc Internetu se znovu blíží

Od minulého března nás dělí zhruba sedm měsíců a před stejnou dobou skončil i Březen - měsíc Internetu. Zanechal za sebou řadu ohlasů, pohříchu většinou negativních. Chystá se však repete - a už se ví, jak by to mělo vypadat. Chcete nahlédnout za oponu?

13. 10. 1998 0:25
Doba čtení: 3 minuty

Internetová televize 24 hodin denně - TV24

Jedním z dozvuků Invexu je Internetová televize TV24, o které jsme už přímo z bojiště (totiž výstaviště) nestihli informovat. Napravujeme. Vysílání sledovaly desítky tisíc lidí - to už je opravdu zajímavé.

Doba čtení: 1 minuta

Služby INECu s pokladnou

Náklady uživatelů Internetu za telefonické spojení bývají vysoké a často několikanásobně převyšují platbu za Internetové služby. INEC s.r.o. pro své klienty program iPokladna, který umožňuje sledování a kontrolu výdajů za telefonické či ISDN spojení do Internetu.

9. 10. 1998 14:08
Doba čtení: 2 minuty

Internetová televize skutečností

Ještě před týdnem jsme neměli ani jednu televizi, která by vysílala po Internetu. Pondělí se sešlo s pondělkem a máme hned dvě. Jednu z nich vám představíme podrobněji; ke druhé se snad dostaneme zítra.

8. 10. 1998 12:00
Doba čtení: 1 minuta

EUnet zvyšuje rychlost a snižuje ceny?

Včera byla oznámena horká zpráva od EUnetu Czechia - již potřetí během zhruba jednoho měsíce došlo k upgrade připojení do zahraničí, tentokrát o 2 Mb/s pozemní linku. Současně s tím však klesají ceny za připojení, což je u EUnetu překvapení.

8. 10. 1998 11:24
Doba čtení: 3 minuty

Kauza přesměrovávaných "uzlů" sítě Internet On Line SPT Telecomu se pomalu uzavírá

Před několika měsíci, konkrétně v červnu jsem na Lupě rozvířil malou aféru zjištěním, že SPT Telecom má desítky přesměrovávaných uzlů, ale fyzicky je zastoupen jen v 16 městech. Nyní se zdá, že celá aféra se pomalu uzavírá, Telecom "zhmotňuje".

7. 10. 1998 12:27
Doba čtení: 2 minuty

Telenor ČR zřejmě nejlevněji

Pádivý pokles cen za pevné linky se nevyhnul ani Telenoru ČR. Jedná se sice jen o přechodnou nabídku po dobu Invexu, ale Telenor ČR nabízí 64 kb/s za zřejmě zatím nejnižších 17 000. A kromě toho má i novinky v peeringu.

7. 10. 1998 12:01
Doba čtení: 1 minuta

PVT nabízí ISDN a zvyšuje zisky

Již s přídomkem tradiční se včera konala Invexová tisková konference společnosti PVT. Svůj prostor tu měla vyhrazena i tvář PVT, která je obrácená do Internetu - poskytovatel připojení pvt.net. Jak se zdá, uvnitř PVT nabývá na významu.

6. 10. 1998 9:57
Doba čtení: 1 minuta

Cenová bomba Telecomu vybuchla. Nebo to bylo jen takové pšouknutí?

Dlouho před Invexem se špitalo, že SPT Telecom připravuje právě u příležitosti Invexu jakousi cenovou bombu. „Bude to pevná linka 64 kb/s za padesát korun?“ spekulovali odborníci. Nakonec se ukázalo, že snížení se týká ISDN – 1189 korun.

6. 10. 1998 9:30
Doba čtení: 2 minuty

Víme kdo je Kačer, tentokrát vám to už vážně povíme. Díl II.

V pátek jsem vám slíbil prozradit, kdo se skrýva za Kačerem. Článek byl však hrozitánsky dloooouhý a tak nezbylo nic jiného, než z něj udělat dva. Odpověď na základní otázku, kdo je Kačer, tak nedal, a nechal vás ještě pár dní v nevědomosti. Nyní je však je ale čas pro dokončení.

5. 10. 1998 10:49
Doba čtení: 7 minut

Na Invexové frontě klid

Brr, to je zima. Brr, jsme prostě v Brrně. Ano na Invexu, v tuto chvíli vám už píšu z našeho stánku 16 v pavilonu P, přijďte se podívat. Ale nejsme tu jen my - pokusím se vám tedy v tomto protozpravodajství z Invexu popsat, co tu zhruba bude k vidění u jednotlivých firem.

4. 10. 1998 19:23
Doba čtení: 3 minuty

MOPOS se brání nařčení z porušení smlouvy

Včera jsme zveřejnili prohlášení CZCOMu, který obvinil společnost MOPOS z porušování smlouvy, kterou spolu před časem uzavřeli. Okamžitě jsme požádali o vyjádření i představitele MOPOS a nyní vám přinášíme jejich názor na věc .

2. 10. 1998 11:36
Doba čtení: 1 minuta

Víme kdo je Kačer. A my vám to povíme.

Server Kachna už nějakou dobu čeří vody českého Internetu. Kačer je neustále zahalen tajemstvím a živě se o něm spekuluje. Je to Peterka, Lukačovič, Dočekal, Zandl, Matoušek nebo levoboček kněžny Zahajské? Už je to mírně únavné a tak vám nabízím odpověď. Pozor, tento článek je skutečně seriozní, žádná kachna.

2. 10. 1998 0:41
Doba čtení: 8 minut

TEN-34 CZ má přímé spojení do USA

Přichází podzim, padá listí. Studenti se vrací do škol, padají sítě. Všechno je přetížené a nikam se nedá dostat - nebo ne? Možná je všechno jinak. TEN-34 CZ totiž získal novou přímou linku do USA.

2. 10. 1998 0:17
Doba čtení: 1 minuta

CZCOM protestuje proti Moposu

Dnes ráno k nám dorazila tisková zpráva společnosti CZCOM, která protestuje proti tomu, že se firma Mopos znovu začala věnovat poskytování připojení. Podle CZCOMu tak porušila smlouvu a připravuje se žaloba.

1. 10. 1998 10:34
Doba čtení: 2 minuty

Prodej Terminalu podruhé a oficiálně

Když jsem psal poprvé o prodeji Terminalu, slíbil jsem, že po oficiálním oznámení této zprávy se k tomuto tématu ještě vrátím s dalšími informacemi. Nyní slib plním -- mezi nejzajímavější zprávy patří cena za 64 kb/s pevnou linku, kterou hodlá nový Telenor Internet nasadit.

1. 10. 1998 10:24
Doba čtení: 3 minuty

Audit DCCi: věřit či nevěřit?

Firma DCCi provádí již nějakou dobu audit návštěvnosti populárních serverů. Jakkoliv je tato činnost velmi chvályhodná, výsledky auditu je třeba brát s určitou rezervou.

30. 9. 1998 11:05
Doba čtení: 3 minuty

Video On Line rychleji doma i ve světě

Řada novinek se objevila u společnosti Video On Line, která nedávno získala vstupem německého fondu DBG značné kapitálové posílení. Především byla zdvojnásobena kapacita zahraničního připojení a skutečností se stalo také to, po čem zákazníci VOL dlouho prahli - peering s CESNETem a EUnetem.

30. 9. 1998 10:28
Doba čtení: 2 minuty

Terminal byl prodán!

Přišel podzim, buhvíčeho čas (třeba chřipek, huhly huhly), a senzačních novinek se hrne celkem dost. Jednou z nich je velmi žhavá zpráva o tom, že známý poskytovatel Terminal byl prodán - Telenoru! Po Video On Line je to tak již druhý prodej v poslední době.

29. 9. 1998 13:07
Doba čtení: 1 minuta

Modemy s rychlostí 56 Kb/s na českých linkách

Již velice dlouho se mluví o 56Kb/s modemech, ale zatím většina z nás váhá s jejich koupí a klade si otázku, zda dosáhne opravdu slibovaných 56Kb/s na našich nepříliš kvalitních telefonních linkách. Náš článek vám v tomto ohledu přináší pomocnou ruku.

27. 9. 1998 21:01
Doba čtení: 4 minuty

Slyšíte to klepání? To je virtuální kladívko na Internetové aukci!

Jednou ze služeb, které Bajt potažmo Láďa Zajíček přináší uživatelům českého Internetu, je jeho Internetová aukce. V minulých dnech poněkud "převlékla kabát" a proto jsme se jí rozhodli trochu podívat na zoubek. Podívejte se s námi, co všechno Aukce nabízí.

Doba čtení: 4 minuty

NIX má nový výkonný výbor

Tak jako každé dva měsíce se včera po třech měsících (byly prázdniny :-) znovu konala valná hromada NIXu. Moc toho neřešila ani nevyřešila - na programu měla především volby nového výkonného výboru. Jestlipak víte, kdo v něm zasedne?

25. 9. 1998 9:51
Doba čtení: 3 minuty

Dvě krátké novinky: EUnet a CZCOM posilují

V minulých dnech k nám dorazily dvě podobné zprávy o novinkách u dvou poskytovatelů připojení. To víte, místa je málo, musí se šetřit, takže vám je nabízím pěkně pohromadě v jednom článku.

25. 9. 1998 9:49
Doba čtení: 1 minuta

InWay přichází s novinkami

Zřejmě to byla právě včerejší tisková konference InWay, která oficiálně odstartovala působení této společnosti na trhu poskytování připojení. Osobně mne však nejvíce zaujala jejich nabídka bezdrátového připojení -- funguje to podobně jako mobilní telefony, ovšem až do 1,5 Mb/s! To si snad pořídím domů.

24. 9. 1998 9:53
Doba čtení: 3 minuty