Hlavní navigace

Aktuální články

Teardrop se vrací... bude se zase lepit

Velmi oblíbenou hračkou v rukou bořivých jedinců byl před nedávnem teardrop a jiné prográmky jeho střihu, které využívaly chyby v operačním systému. Serveru padaly jako hrušky na podzim a dokonce vím o tom, že byla tímto způsobem systematicky projížděna (a "čištěna") doména .cz. Teď se teardrop v trochu jiném kabátu vrací. Více píše náš čtenář Zdeněk Šindelář.

18. 4. 1998 20:32
Doba čtení: 1 minuta

Dokument - kompletní stanovy CZ.NICu

Jak jsem již sliboval včera, přinášíme vám kompletní (a zřejmě definitivní) stanovy sdružení CZ.NIC, které by mělo po svém vzniku převzít vrchní velení nad doménou .cz. Sporná místa jsou komentována. (* Jen pro otrlé povahy, je to opravdu dlouuuuhé. *)

17. 4. 1998 2:57
Doba čtení: 18 minut

Linux musí z TENu ven, komerce může zůstat

TEN-34 je sice v pravidlech popsána jako přísně vědecko-akademická síť, ale v praxi to vypadá trochu jinak. V poslední době se z ní CESNET dosti absurdně snaží vytlačit některé ryze nekomerční stránky, které provozují lidé na některých univerzitách. Komerční využití sítě mu přitom nevadí.

17. 4. 1998 2:10
Doba čtení: 3 minuty

Chytli Larryho Flinta!!!

Miloš Forman by si smlsnul - v české kotlině se mu právě zrodil nový námět na jeho starý film. Byl zde totiž dopaden český Larry Flint, čuně operující na Internetu.

14. 4. 1998 22:36
Doba čtení: 2 minuty

Jak peeruje Telecom...

Peering je věc složitá a přes svůj nízký věk a mladistvý vzhled začínám mít pocit, že moje skráně prošediví dříve, než mne toto věčně zelené téma přestane dráždit svou přítomností. Tentokrát bych vás rád seznámil s tím, jak je na tom s peeringem SPT TELECOM.

Doba čtení: 3 minuty

Správa domény .cz je stále ožehavé téma

Jedním z čtenářsky nejúspěšnějších komentářů na Lupě byl článek o diskriminační politice CZ-NIC v přijímání členů. Volně na něj navazuje reakce našeho čtenáře, Dana Lukeše.

11. 4. 1998 0:40
Doba čtení: 2 minuty

Praha, Internet, svět? Prague Internet World!

Už jsem tu psal o zákeřné akci na zmatení nepřítele, to jest výstava Prague Internet World, součást Března - měsíce "Intranetu," která se po vzoru jisté říjnové revoluce koná v dubnu. Ano, koná se právě teď - tady jsou první dojmy.

8. 4. 1998 14:29
Doba čtení: 2 minuty

Březen - měsíc InTRAnetu?

Bývalo hezkou tradicí dávat jednotlivým měsícům v roce zvláštní náboj. Březen býval měsícem knihy, přestože vám každý knikupec potvrdí, že v tomto období zdaleka neslaví největší žně. Své jisté měl i měsíc česko-sovětského přátelství; tady snad raději pomlčím. Letošní březen byl vyhlášen měsícem Internetu. Bylo to k něčemu, nebo se historie opakuje?

5. 4. 1998 17:35
Doba čtení: 3 minuty

Další peering do sbírky

Když se podíváte na tabulku peeringu českých poskytovatelů připojení, nabydete možná dojmu, že mimo svět CESNETu a především Internetu CZ už není přiliš co dohánět. Přesto byl předevčírem zřízen nový peering; šťastnými jsou tentokrát zákazníci IBM a Telenoru. Lupa už to samozřejmě ví.

2. 4. 1998 17:39
Doba čtení: 1 minuta

Stručně a krátce: testy poskytovatelů

Pokud jste se tu už alespoň trochu rozkoukali, nepochybně jste zjistili, že ústředním tématem Lupy jsou testy poskytovatelů připojení. Tímto úvodním článkem se vám o nich pokusím říci víc.

1. 4. 1998 17:18
Doba čtení: 3 minuty

Hoši, děkujem

Za tím, že se dnes můžete dívat na tyto stránky, se skrývají stovky hodin práce několika lidí, kteří je dávali dohromady. Zasloužili by si, abychom jejich jména vytesali do žuly; nemajíce žuly, napíšeme o nich alespoň tady.

1. 4. 1998 16:51
Doba čtení: 2 minuty