Hlavní navigace

Air Bank uvedla aplikaci pro Android

15. 7. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Přibližně tři měsíce od uvedení aplikace pro iOS nyní Air Bank zpřístupnila aplikaci pro konkurenční Android. Podporuje např. platební QR kódy či výběr hotovosti přes terminály Sazky.

Air Bank uvolnila aplikaci pro smartbanking určenou populární platformě Android, o jejíž přípravě jsme vás již informovali. Zájemci z řad klientů banky mohou stahovat přes Google Play. Aplikace podporuje platbu prostřednictvím QR kódů vytvořených podle standardu České bankovní asociace. Seznam bank podporujících tuto platební metodu se však neprodlužuje, protože Air Bank podporu platebních QR kódů nabídla již v dubnu v aplikaci pro iOS.

Aplikace pro Android a iOS klientům Air Bank umožňují výběr hotovosti na místech, kde má své terminály Sazka. Bez použití platební karty lze vybrat až 3000 Kč. Obě aplikace umožňují hledání poboček banky, terminálů Sazky nebo libovolných bankomatů s pomocí internetových map či tzv. rozšířené reality, kdy se obraz ze zadní kamery zařízení na displeji prolíná s informační vrstvou. 

Zároveň s uvolněním aplikace pro Android byla aktualizována aplikace pro iOS, která má být rychlejší a přívětivější. Především ale bylo její grafické prostředí optimalizováno pro displej, který má iPhone 5. Aplikace Air Bank pro Android a iOS je vedle chytrých mobilů funkční i na tabletech s těmito platformami, ale banka upozorňuje, že uživatelské prostředí pro ně není optimalizované. Podporu dalších platforem dle našich informací Air Bank v dohledné době nechystá.   

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).