Hlavní navigace

iPhone 5

Air Bank uvedla aplikaci pro Android

Přibližně tři měsíce od uvedení aplikace pro iOS nyní Air Bank zpřístupnila aplikaci pro konkurenční Android. Podporuje např. platební QR kódy či výběr hotovosti přes terminály Sazky.

Jiří Macich ml.

15. 7. 2013 22:25
Doba čtení: 1 minuta

EU vyšetřuje, zda Apple nezneužívá postavení k vytlačení rivalů iPhonu

Evropská komise rozeslala vybraným mobilním operátorům devítistránkové dotazníky, ve kterých se ptá na detaily z jejich smluv s firmou Apple, napsal deník Financial Times.

David Slížek

27. 5. 2013 10:45
Doba čtení: 1 minuta

Mobilní rok 2012: Android prorazil na tabletech, Microsoft vykročil levou nohou

Který z hráčů na poli chytré mobilní elektroniky bude na rok 2012 vzpomínat s úsměvem a kdo by na něj raději zapomněl? Co letos vzešlo z velké rivality mezi Applem a Samsungem? Jaké průšvihy mají výrobci mobilů, tabletů a systémů pro ně na svém triku a co se jim naopak povedlo?

Jiří Macich ml.

21. 12. 2012 6:30
Doba čtení: 14 minut

iPhone 5 se začal prodávat také v Číně, v Rusku, v Brazílii a v dalších zemích

Autor: Sina Tech Apple Store v Pekingu dnes ráno iPhone 5 se odednes prodává v Číně, v Rusku a v Brazílii a v mnoha dalších zemích. Už před týdnem byl uveden v Jižní Koreji, a ještě do dalších zemí dorazí za týden. Úplný seznam v tiskové zprávě. Dostupnost iPhonu 5 se tak v prosinci rozšíří celkem o 50 zemí, ze 47 na 97. Před týdnem dorazil do Číny také iPad mini a čtvrtá generace velkého iPadu.

Marek Janouš

14. 12. 2012 10:28
Doba čtení: do minuty

Na iPhone 5 už stojí první fronty, nedočkavci se řadí v Praze i v Brně

Podle fotek, které Vodafone zveřejnil na Instagramu (z Brna, z Prahy), se před jeho prodejnami začínají řadit první zájemci, kterým bude noc strávená před prodejnou stát za to, aby mohli několik dalších dní ukazovat, že mají iPhone 5 mezi prvními… anebo už se prostě jen nemohou dočkat. iPhone přijde zítra do prodeje u Vodafonu a u T‑Mobilu, v několika dalších kamenných řetězcích, a ovšem na Internetu. Zájemci i iPhone 5 se mohou upsat také O2.

Redakce

27. 9. 2012 15:18
Doba čtení: do minuty

T-Mobile rozdá zdarma deset nových iPhonů

Tuzemský T-Mobile zahájí ve čtvrtek po dvanácté hodině soutěž o deset mobilních telefonů iPhone 5 16 GB. V šesti vybraných městech bude možné v ulicích potkat speciálně označeného běžce, T-Runnera. Ten bude mít u sebe jeden voucher na zmiňovanou verzi iPhonu.  Lapit T-Runnera ovšem nebude nikterak jednoduché, neboť běžci v čele s Jakubem Dohnalem patří k nejlepším freerunnerům v Česku. Polohu každého T-Runnera bude možné sledovat on-line na mapě na FB profilu T-Mobile. Seznam měst či oblast…

Martin Vyleťal

25. 9. 2012 13:36
Doba čtení: do minuty

Rozbitý iPhone 5 půjde opravit snáze než 4S, 4 i 3GS

Spoluzakladatel iFixit Luke Soules neváhal zaletět do Austrálie, aby si v Melbourne počkal přes noc před obchodem a získal iPhone 5 co nejdříve — a pak jej rozebral do posledního oddělitelného dílku. Zjistil, že iPhone 5 je celkově snáze opravitelný než předchozích několik generací iPhonu: To úplně první, co jde s přístroje dolů, je čelní panel s displejem, a odpojit ho není těžké. Tím se odkryje přístup k baterii, již lze také vyjmout poměrně snadno.

Marek Janouš

21. 9. 2012 10:53
Doba čtení: 1 minuta

Nová reklama od Samsungu si střílí z iPhone 5 a šíří se jak lavina

Nový (televizní) inzerát Samsungu si střílí (opět, jak jinak) z Apple a hlavně fanoušků. Míří samozřejmě na iPhone 5 a během prvních 24 hodin získal přes 120 tisíc nasdílení. Což by, podle BusinessInsider.com, mělo znamenat, že je to jeden z nejrychleji se šířících „virálních“ inzerátů v „tech“ kategorii. 

Daniel Dočekal

20. 9. 2012 17:30
Doba čtení: do minuty

Apple hlásí nový rekord: Dva miliony předobjednaných iPhone 5 za 24 hodin

Přes mírně rozpačité přijetí mezi odborníky nový iPhone 5 ještě před svým uvedením láme rekordy. Za prvních 24 hodin, kdy bylo možné si nový smartphone od Apple objednat, se firmě sešlo přes 2 miliony předobjednávek. Přichystané zásoby se zákazníkům podařilo vykoupit za 60 minut, takže Apple musel prodloužit dodací lhůty – někteří lidé tak objednané telefony dostanou místo září až v říjnu.

David Slížek

17. 9. 2012 16:45
Doba čtení: do minuty

O iPhone 5 je značný zájem, zásoby byly vykoupeny za 60 minut

Ode dneška si mohou zákazníci předobjednat nový iPhone 5, který Apple představil v úterý. Podle všeho stačilo iPhonu 5 chtivým lidem pouhých 60 minut, aby vykoupili zásoby. Právě po uplynutí jedné hodiny od spuštění předobjednávek, prodloužil Apple dodací lhůtu u iPhonu 5 z jednoho na dva týdny. Přitom u iPhonu 4 a 4S trvalo zákazníkům 20 hodin než zásoby v předprodeji vykoupili. Média mluví o obrovské poptávce, ale není zřejmé, zdali má Apple připraveno pro první dny prodeje k expedici obdobný…

Martin Vyleťal

14. 9. 2012 14:26
Doba čtení: do minuty

Jak bude vypadat iPhone 10?

Zdroj: imgur Internetem se šíří fotomontáž nevážně předvídající podobu iPhonu 10…

Marek Janouš

13. 9. 2012 10:00
Doba čtení: do minuty

Nový iPhone 5 mezi Cookem a iCloudem. Má ještě Apple co nabídnout?

Právě představený iPhone 5 byl údajně posledním zařízením, na jehož tvorbě se podílel Steve Jobs. Poslední spojnice s legendou vyvanula a “keynote” spíše zanechala otevřenou otázku, co ještě může Jablko nabídnout.

Patrick Zandl

13. 9. 2012 6:30
Doba čtení: 7 minut

iPhone 5 má větší display, rychlejší procesor, LTE a do Česka dorazí 28. září

Firma Apple na ostře sledované akci v San Franciscu představila nový model své vlajkové lodi – smartphone iPhone 5. Hlavním rozdílem oproti současnému modelu 4S je velikost – nový iPhone má čtyřpalcový retina display s rozlišením 1136×640 px, rozlišením 326 PPI a poměrem stran 16:9. Na větší obrazovku Apple mohl umístit jednu řadu ikon navíc. Apple podle svých slov vylepšil i přesnost displaye – dotykové senzory integroval přímo do obrazovky, nejsou už ve speciální vrstvě.

David Slížek

12. 9. 2012 20:40
Doba čtení: 2 minuty

Hongkongský Goophone tvrdí, že bude bránit prodeji iPhonu 5 v Číně

Jakási hongkongská firma Goophone, s výrobou v Šen‑čen, udělala na základě uniklých návrhů iPhone 5 jeho vzhledový klon. To není neobvyklé — tato firma již dříve nabízela podařené vzhledové klony například iPhonu 4S, rovněž s Androidem, a to vždy „přeskinovaným“ na vzhled patřičné verze iOS. Goophone však tentokrát tvrdí (alespoň podle Gizchina), že si dal model i5 v Číně „patentovat“ (snad jde spíše o něco jako ochranný vzor), a hrozí, že bude‑li uvedený iPhone 5 vypadat stejně, firma bude…

Marek Janouš

7. 9. 2012 16:26
Doba čtení: 1 minuta