Hlavní navigace

Alpská televize Outpro TV bude vysílat deset hodin denně

10. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 12. 2007

V sobotu 15. prosince zahájí vysílání nová německá televize Outpro TV zaměřená na alpský region. Její signál bude šířen přes družici Astra na pozici 19,2 st. vých. a zachytit ji budou tak moci i čeští diváci, kteří mají v oblibě outdoorové sporty. Nový televizní kanál bude vysílat denně od 5 do 9 hodin a večer od 18 do 24 hodin. Na výrobě programu pro kanál bude pracovat 60 redaktorů, zpravodajů, kameramanů a moderátorů. Stanice bude mít sídlo v městečku Kempten. Všichni zaměstnanci Outpro TV jsou zároveň aktivními „outdoristy“. Cílem stanice je přinést divákům vysoce atraktivní reportáže, servis a dokumenty z Alp. Co se týká sportů, půjde konkrétně o sjezdové a běžecké lyžování, snowboarding, biking, horolezectví a vysokohorskou turistiku.

ebf - tip do článku - debata

V centru zájmu bude také počasí a dění v horách. Již brzy dostanou naši diváci informace o počasí, které potřebují vědět, aby se mohli rozhodnout, zda se dnes vyplatí vyrazit do hor, vysvětlit Petr Rampp, obchodní ředitel Outpro TV. Program bude vysílat přes družici Astra 19,2 na frekv. 12480/V, SR 27500, FEC 3/4. Prostřednictvím družice bude stanice šířit signál volně po celé Evropě, v německých kabelových sítích by se měla objevit v prvním čtvrtletí roku 2008.

Zdroj: Satnews.de

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).