Hlavní navigace

Ani Prima se dnes nevyjádří k vypnutí analogu

28. 4. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
28. 4. 2009

Stanovisko TV Prima k diváckému průzkumu připravenosti Pražanů na vypnutí analogového vysílání zůstává neznámé. Mluvčí televize Jana Kocová uvedla, že vyjádření nelze očekávat dnes, a nepotvrdila, zda má vedení Primy výsledky průzkumu již k dispozici. Stále tak není jasné, zda komerční televize ve čtvrtek vypnou analog ze Žižkova nebo ne. Jak Nova tak Prima totiž podmiňují vypnutí pozitivními výsledky právě diváckého průzkumu, který pro Asociaci televizních organizací provádí agentura Mediaresearch.

MM socky3

K TÉMATU:
Nova se k vypnutí analogu vyjádří zřejmě až zítra
Jiří Vykydal: Analogové vysílání ze Žižkova bude možné obnovit

Pokud by se televize pro vypnutí analogu rozhodly, musejí o tom dát vědět Českým radiokomunikacím nejméně jeden den předem. „Vzhledem k tomu, že máme za ta léta velmi dobré vztahy, dohodli jsme se, že nám tento písemný pokyn (k vypnutí analogu) stačí nejméně 24 hodin před termínem vypnutí, což je středa 29. dubna,“ řekl v dnešním rozhovoru pro Digizone.cz manažer útvaru rozvoje a prodeje služeb ČRa Jiří Vykydal.

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.